Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Smuda w bluzie z orzełkiem - zmartwiony po meczu z Węgrami

2 : 1
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Wtorek 15.11.2011 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
1
1
2
Węgry
0
1
1
Składy i szczegóły
Polska
Bramki:
Brożek (37.), Vanczak (85. - samobój)
Skład:
Fabiański - Wojtkowiak (84. Gol), Wasilewski, Głowacki (59. Piszczek), Komorowski - Błaszczykowski, Matuszczyk (46. Murawski), Dudka (65. Jodłowiec), Rybus - Mierzejewski (73. Obraniak) - Brożek (66. Lewandowski)
Węgry
Bramki:
Priskin (78.)
Kartki:
Tozser, Varga - żółta
Skład:
Bogdan - Varga, Vanczak, Juhasz, Laczko - Koman, Sandor (46. Hajnal), Tozser (46. Elek), Dzsudzsak - Gera, Priskin (81. Feczesin)
Franciszek Smuda w bluzie z orzełkiem na piersi, był po meczu z Węgrami wyraźnie zatroskany postawą reprezentantów Polski. Mimo zwycięstwa 2:1, selekcjonera martwi słaba skuteczność naszych piłkarzy. - Rzadko kiedy udaje się stworzyć tak dużo sytuacji, jak w Poznaniu - powiedział Smuda po spotkaniu.
- Martwi mnie, że nie wykorzystujemy sytuacji podbramkowych. Rzadko kiedy udaje się ich stworzyć tak dużo, jak w Poznaniu. Nie trafiliśmy i w końcówce było nerwowo. Dobrze jednak, że odpowiedzieliśmy na gola Węgrów, nie zachowaliśmy się jak w meczu z Włochami, gdy po straconej bramce graliśmy gorzej - powiedział Smuda.

- Marcin Komorowski zaprezentował się dobrze, ale było widać, że ciągnie go do środka defensywy. Adrian Mierzjewski przez godzinę wypracowywał okazje kolegom i strzelał, ale później zgasł. Po Adamie Matuszczyku widać, że nie gra w klubie. To jego problem. Paweł Brożek może przez 80 minut nic nie robić, ale później potrafi strzelić gola. Jemu też przeszkadza, że nie występuje regularnie w Trabzonsporze - dodał selekcjoner.

- Piłkarze grają w koszulkach bez godła, a ja noszę bluzę z orzełkiem? W czasie meczu jestem w amoku, nie wiem w co jestem ubrany. Słyszę tylko wołanie kibiców krzyczących "Gdzie jest orzeł". Myślę, że ta sprawa zostanie rozwiązania pozytywnie. W przyszłym roku, gdy będzie coraz bliżej Euro 2012, kibice na pewno się zmobilizują i będą nam pomagać - ma nadzieję trener.

Trener reprezentacji Węgier Sándor Egervári przyznał z kolei: - W pierwszej połowie byliśmy bardzo słabi, nie podjęliśmy walki. Po przerwie nasi kibice zobaczyli drużynę lepszą, grającą na wyższym poziomie. Sędzia mógł podyktować dla nas rzut karny, byliśmy blisko remisu.

- Zaskoczyło mnie, że mecz oglądało mało kibiców. Tak piękny stadion zasługuje na to, żeby być wypełniony, dużo lepiej przy pełnych trybunach grałoby się też waszej drużynie. Reprezentacja Polski ma kilka indywidualności, u siebie jest w stanie wygrać z każdą europejską drużyną - dodał opiekun węgierskiej kadry.

Mierzejewski odpowiedział trenerowi - relacja z meczu Polska-Węgry ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ