Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Smuda w Kickerze: Pewniacy na Euro? Trójka Borussii, Matuszczyk i Peszko

- Mój największy problem? Lewa pomoc. Dlatego liczę na powrót Sebastiana Boenischa. W lidze naprawdę nie ma nikogo na tę pozycję - opowiada Franciszek Smuda niemieckim dziennikarzom.
Selekcjoner udzielił wywiadu Kickerowi przed meczem z Włochami. Pytany przede wszystkim o zawodników występujących w Bundeslidze, zachwyca się Kubą Błaszczykowskim, kreując go na bezwzględnego lidera kadry. Pozostałych w większości traktuje jako bardzo ważne punkty drużyny na Euro 2012. - Pewniacy? Trójka Borussii, Matuszczyk i Peszko - mówi Smuda.

Pytany o to, czy pomocnik Mainz Eugen Polański jest jego pewniakiem, odpowiada: - Może mu się nie udać, bo numerem jeden na jego pozycji jest Murawski. Następnie są Matuszczyk i Dudka. Musi walczyć. Jego problemem jest to, że mamy w pomocy bardzo dobrych piłkarzy.

W dalszej części wywiadu selekcjoner mówi m.in. Obok Kuby [Błaszczykowskiego - red.] mam pięciu graczy, którzy troszczą się o wszystko, są moją prawą ręką. To Fabiański, Dudka, Murawski i Piszczek.

Po meczu z Włochami Smuda zapowiedział jednak wymianę na wtorkowe spotkanie z Węgrami większości kadry. Z piątkowego sparingu ostaną się tylko stoper Arkadiusz Głowacki, środkowy pomocnik Eugen Polański i kapitan Jakub Błaszczykowski. To będzie ostatni mecz reprezentacji Polski w tym roku.

Prawdopodobny skład na Węgry (wyróżnieni grali od początku z Włochami): Łukasz Fabiański- Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Marcin Komorowski - Dariusz Dudka, Adam Matuszczyk -  Jakub Błaszczykowski, Eugen Polański, Maciej Rybus - Paweł Brożek.

Celem Smudy na Euro, co powtarzał już w polskich mediach, jest awans do ćwierćfinału.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ