Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Dobra oglądalność meczu Polska - Włochy

Kibicom nie przeszkadzała ani słaba gra polskich piłkarzy, ani brak orła na ich koszulkach. Piątkowy mecz z Włochami obejrzało w telewizji 4,37 mln widzów, co jest najlepszym wynikiem reprezentacji od kilkunastu miesięcy.
Taką widownię zebrała transmisja w dwóch kanałach - TVP 1 i TVP Sport. To dane firmy AGB Nielsen. Zdaniem specjalistów, na wynik ten złożyło się kilka rzeczy - klasa rywala, kontrowersje wokół strojów kadry, o czym media informowały przez kilka dni poprzedzających mecz, brak konkurencji w tzw. cywilnych kanałach (w tym samym czasie polskich siatkarzy grających z Czechami oglądało w Polsacie Sport 188 tys. widzów) oraz długi weekend, który pozwolił Polakom posiedzieć w piątkowy wieczór do późna.

Inne hity weekendu to Grand Prix Formuły 1 w Abu Zabi (1,37 mln w Polsacie i Polsacie Sport Extra), gala bokserska Wojak Boxing Night (556 tys. w Polsacie i Polsacie Sport), sobotni mecz siatkarzy z Czechami (284 tys. w Polsacie Sport), piątkowa relacja z mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów (275 tys. w Eurosporcie) oraz walka Manny Pacquiao - Manuel Marquez (190 tys. w Polsacie Sport).

PZPN podzielony. Będzie wojna o orzełka? ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ