Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Prezes Grzegorz Lato mówił o orzełku: Dla niego grają

Prezes PZPN-u Grzegorz Lato w sprawie braku godła narodowego na nowych koszulkach reprezentacji Polski milczy jak zaklęty. Ciekawe, że jeszcze niedawno mówił o orzełku, że to dla tego symbolu grają kadrowicze. Po raz pierwszy reprezentacja Polski w nowych koszulkach zagra dziś o godz. 20.45 na nowym stadionie we Wrocławiu. Zapraszamy na relację Z czuba i na żywo.
Nowe koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski zaprezentowano we wtorek we Wrocławiu. Nie ma na nich tradycyjnego orzełka, a jest logo PZPN-u z podpisem Polska oraz logo sponsora technicznego reprezentacji firmy Nike.

Wśród kibiców nowe stroje kadry wywołały burzę, a fani protestowali przeciwko nim zarówno w Internecie jak i na oficjalnym treningu drużyny selekcjonera Franciszka Smudy. By bronić nowych koszulek PZPN zorganizował nawet specjalną konferencję prasową, na której tłumaczył, że orzełka na nich nie ma, bo nie można go zastrzec. Z dziennikarzami na konferencji spotkali się wówczas rzecznik PZPN-u Agnieszka Olejkowska i Piotr Gołos z departamentu spraw zagranicznych, marketingu i PR.

W sprawie braku godła konsekwentnie milczy za to prezes związku Grzegorz Lato. Co ciekawe Lato niedawno o orzełku mówił jednak znacznie częściej, a jego refleksje na temat znaczenia tego symbolu można znaleźć w "Polskiej Piłce" czyli oficjalnym czasopiśmie PZPN-u.

Lato mówi w nim m.in.: Kadrę mamy taką, jaką mamy i nic lepszego ani Lato, ani Smuda, ani żaden święty już nie wymyśli. Trzeba zaufać tym chłopakom, których dziś mamy i wierzyć, że wiedzą po co noszą orzełka na piersi.

Dalej prezes PZPN-u jakby chciał uprzedzić obecną awanturę. Mówi bowiem : W nowym pięknym logo związku nadal dominuje Orzeł, dumny i piękny w swojej wyrazistości, dla którego tysiące młodych zawodników na warszawskiej Agrykoli, i w chorzowskim parku, w Białymstoku i w Lubinie chce szlifować swoje umiejętności, aby kiedyś zagrać z godłem na koszulce.

Nie tylko brak 'orzełka' wywołał burzę. Stroje innych krajów na 2012 rok [GALERIA]


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ