Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Zaprezentowano nowe stroje drużyny narodowej [ZDJĘCIA i WIDEO]

Firma Nike przedstawiła we Wrocławiu oficjalne nowe stroje meczowe reprezentacji Polski. 22 zawodników kadry Smudy zaprezentowało komplet strojów przygotowanych na Euro 2012.
Nowe stroje zostały zainspirowane barwami flagi państwowej - najbardziej uniwersalnego symbolu narodowego. Przygotowano dwie wersje kolorystyczne: biało-czerwoną (komplet domowy) i czerwono-białą (komplet wyjazdowy). - Nowa koszulka symbolizuje naszą flagę i dumę z tego, że gramy dla Biało-Czerwonych. Nadchodzący rok będzie najważniejszym w historii polskiego futbolu, więc te właśnie stroje zostaną zapamiętane na lata - a my damy z siebie wszystko, by zagrać w nich jak najlepiej - tak o nowych strojach mówi Kuba Błaszczykowski, kapitan reprezentacji Polski, na oficjalnej stronie firmy Nike - nike.com.pl.

Koszulka waży jedyne 149 gramów i jest najlżejszą wyprodukowaną przez Nike koszulką piłkarską w historii. Do wytworzenia stroju wykorzystano plastikowe butelki - około trzynastu na komplet - osiem do wyprodukowania koszulki a pięć do spodenek.

Na koszulce reprezentacji widnieje logotyp PZPN i Nike, brakuje jednak godła Polski - orła w złotej koronie - symbolu, który od wielu lat znajdował się na trykotach piłkarzy drużyny narodowej.

- Stroje zostały dopasowane do budowy zawodników i dzięki temu zmniejszają ryzyko pociągnięcia za koszulkę przez przeciwnika, a siateczkowe panele gwarantują jeszcze lepszą wentylację. Dzięki rozmieszczeniu ich w strategicznych miejscach, powietrze łatwo dostaje się pod koszulkę i dodatkowo chłodzi zawodnika - tłumaczył członek zespołu projektantów firmy Nike Florent Dumont.

Pytany o nowe stroje kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski przyznał, że po założeniu daje się odczuć różnicę w porównaniu do poprzednich modeli.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ