Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy za granicą. Galatasaray chce Grosickiego

Cztery bramki i dwie asysty, jakimi Kamil Grosicki popisał się w bieżącym sezonie tureckiej Superligi, nie pozostały niezauważone. O pomocnika Sivassporu, notorycznie ostatnio pomijanego przy powołaniach przez selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudę, rozpoczął właśnie starania Galatasaray Stambuł
Dla tak wielkiego klubu jak Galatasaray nie zdobycie mistrzostwa kraju jest porażką. Klub ze Stambułu ma na swoim koncie aż siedemnaście mistrzowskich tytułów. Choć ostatnio nieco obniżył loty - w ubiegłym sezonie był dopiero ósmy - gra w tej drużynie jest wielkim zaszczytem dla każdego piłkarza, który trafi do ligi tureckiej. Być może wkrótce dostąpi go również Kamil Grosicki, bo jak donosi turecki dziennik "Takvim", 23-letni zawodnik wpadł w oko działaczom trzeciej obecnie drużyny Superligi.

Zdaniem gazety sprawę transferu Polaka omawiano już na zarządzie i wszyscy zgodnie przyznali, że ściągnięcie Grosickiego "byłoby dla klubu dobrym ruchem". Galatasaray ma małe kłopoty w linii pomocy - sprowadzeni latem pomocnicy Colin Kazim-Richards i Albert Riera na razie spisują się poniżej oczekiwań. Dlatego trener zespołu Fatih Terim mowi wprost: - Chcę Grosickiego.

Negocjacje mają się rozpocząć lada dzień.

Gazeta przypomina też słowa "Grosika", który po przyjeździe do Turcji powiedział, że jego "celem jest gra dla jednego z trzech klubów ze Stambułu". Obok Galatasaray w tym mieście grają Besiktas i Fenerbahce, któremu Grosicki strzelił w piątek bramkę.Gdyby transfer doszedł do skutku, nie byłby to pierwszy polski piłkarz grający dla Galatasaray. W latach 1990-1992 w drużynie ze Stambułu występował Roman Kosecki. I to właśnie on na początku roku miał namawiać działaczy Galaty, by bacznie przyglądali się Grosickiemu.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ