Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Smuda dla Radia ZET: Nie brałem Meliksona pod uwagę na poważnie

- On mi i Grzegorzowi Lacie może mówić jedno, a robić drugie. Do niego należy ostateczna decyzja. Mam wrażenie, że nie wytrzymał presji. Zresztą nie jestem jego decyzją zaskoczony, bo nie brałem go pod uwagę na poważnie - powiedział Radiu ZET selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.
Pomocnik Wisły Kraków Maor Melikson wydał w czwartek oświadczenie, w którym poinformował, że jeszcze nie wie, czy zagra w reprezentacji Polski. Dzień wcześniej PZPN podał informację, że decyzję piłkarz już podjął i będzie do dyspozycji Franciszka Smudy.

- On mi i Grzegorzowi Lacie może mówić jedno, a robić drugie. Do niego należy ostateczna decyzja. Mam wrażenie, że nie wytrzymał presji. Zresztą nie jestem jego decyzją zaskoczony, bo nie brałem go pod uwagę na poważnie. Nikogo nie biorę jeśli nie mam pewności, że jest zdecydowany na 100 procent na grę w biało-czerwonych. Tak samo było z Polańskim, który sam do mnie zadzwonił i poprosił o zaproszenie do kadry - powiedział selekcjoner w Radiu ZET.

- Melikson do kadry może jeszcze wskoczyć nawet tydzień przed EURO 2012ście, tak jak Władysław Żmuda w 1974 roku dołączył do drużyny na mundial. Później okazało się, że był jej jednym z najlepszych jej piłkarzy - przypominał Smuda.

Skąd Melikson w kadrze?

We wtorek o możliwości występów Meliksona w biało-czerwonych barwach poinformował PZPN. Prezes Grzegorz Lato powiedział: - Maor w rozmowie ze mną wyraził zdecydowaną chęć gry dla Polski. Myślę, że powołanie go do pierwszej reprezentacji to tylko kwestia czasu. Jak poinformował rzecznik prasowy Wisły Kraków Adrian Ochalik, w środę można się spodziewać oświadczenia w tej sprawie. Melikson, który 30 października skończy 27 lat, trafił do Wisły zimą tego roku. W ekstraklasie wystąpił w 20 spotkaniach i zdobył cztery gole. Strzelił też trzy bramki w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wcześniej grał w Beitarze Jerozolima, Maccabi Hajfa i Hapoelu Beer-Szewa. Barwy Izraela reprezentował w drużynach do lat 19 i 21. Wystąpił też dwa razy w zespole narodowym, ale wyłącznie w meczach towarzyskich, co nie uniemożliwia mu zmiany przynależności. Ostatni raz w izraelskiej kadrze zagrał w sierpniu, zdobywając dwa gole w spotkaniu towarzyskim z Wybrzeżem Kości Słoniowej (3:4). Był powołany na wrześniowe mecze eliminacji Euro-2012 z Chorwacją i Grecją, ale na treningu doznał kontuzji i nie był w stanie w nich zagrać.

Wszystko o sprawie Maora Meliksona


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ