Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Smuda: Maor do mnie nie dzwonił. Ja o niczym nie wiem

PRZEGLĄD PRASY. We wtorek prezes PZPN Grzegorz Lato poinformował, że chęć gry w reprezentacji Polski wyraził pomocnik Wisły Kraków Maor Melikson. Selekcjoner Franciszek Smuda w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego zapewnia, że jeszcze o niczym nie wie.
- To kolejny telefon w sprawie Meliksona, a ja o niczym nie wiem. To znaczy wiem, że coś się dzieje, ale tylko to, co na jego temat w gazetach napisali. Ze mną Melikson ostatnio nie rozmawiał, niczego nie deklarował - zapewnia Smuda w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego .

O sprawie wypowiada się również napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski: - Informację o tym, że Maor Melikson mógłby grać w polskiej kadrze, przyjmuję z mieszanymi uczuciami. Naprawdę nie wiem, co o tym wszystkim myśleć (...). Jestem jak najbardziej za wzmacnianiem polskiego zespołu, ale pamiętajmy przy tym, że jest to drużyna narodowa, a nie piłkarski klub. Takie jest moje zdanie, ale przecież to nie ja podejmuję kadrowe decyzje.

Skąd Melikson w kadrze?

We wtorek o możliwości występów Meliksona w biało-czerwonych barwach poinformował PZPN. Prezes Grzegorz Lato powiedział: - Maor w rozmowie ze mną wyraził zdecydowaną chęć gry dla Polski. Myślę, że powołanie go do pierwszej reprezentacji to tylko kwestia czasu. Jak poinformował rzecznik prasowy Wisły Kraków Adrian Ochalik, w środę można się spodziewać oświadczenia w tej sprawie. Melikson, który 30 października skończy 27 lat, trafił do Wisły zimą tego roku. W ekstraklasie wystąpił w 20 spotkaniach i zdobył cztery gole. Strzelił też trzy bramki w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wcześniej grał w Beitarze Jerozolima, Maccabi Hajfa i Hapoelu Beer-Szewa. Barwy Izraela reprezentował w drużynach do lat 19 i 21. Wystąpił też dwa razy w zespole narodowym, ale wyłącznie w meczach towarzyskich, co nie uniemożliwia mu zmiany przynależności. Ostatni raz w izraelskiej kadrze zagrał w sierpniu, zdobywając dwa gole w spotkaniu towarzyskim z Wybrzeżem Kości Słoniowej (3:4). Był powołany na wrześniowe mecze eliminacji Euro-2012 z Chorwacją i Grecją, ale na treningu doznał kontuzji i nie był w stanie w nich zagrać.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ