Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja: Były trener Meliksona: ja bym tego nie zrobił

- Reprezentować taki kraj jak Polska znany z antysemityzmu, to dla mnie sprawa problematyczna. Zwłaszcza w kontekście Szoah i obozami zagłady w tle. Ja bym tego nie zrobił - komentował decyzję Maora Meliksona o grze dla polskiej kadry jego były trener Eli Cohen dla portalu najpoczytniejszego izraelskiego dziennika ?Jediot Achronot?
- Nie wiem skąd ten zapał. Ja bym tego nie zrobił. Zastanowiłbym się dwa razy. Kto mu zagwarantuje, że po jednym, dwóch meczach będzie nadal grać w polskiej kadrze? Odrzucić patriotyzm? Reprezentować kraj, na którego ziemi zginęły miliony Żydów i który do dziś zmaga się z antysemityzmem? Powinien to przemyśleć dwa razy. Bóg wie, jak to odbiorą kibice - dodał Cohen, który Meliksona zna z pracy w Beitarze Jerozolima i który jako pierwszy odkrył talent obecnego pomocnika Wisły.

Skąd Melikson w kadrze?

We wtorek o możliwości występów Meliksona w biało-czerwonych barwach poinformował PZPN. Prezes Grzegorz Lato powiedział: - Maor w rozmowie ze mną wyraził zdecydowaną chęć gry dla Polski. Myślę, że powołanie go do pierwszej reprezentacji to tylko kwestia czasu. Jak poinformował rzecznik prasowy Wisły Kraków Adrian Ochalik, w środę można się spodziewać oświadczenia w tej sprawie. Melikson, który 30 października skończy 27 lat, trafił do Wisły zimą tego roku. W ekstraklasie wystąpił w 20 spotkaniach i zdobył cztery gole. Strzelił też trzy bramki w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wcześniej grał w Beitarze Jerozolima, Maccabi Hajfa i Hapoelu Beer-Szewa. Barwy Izraela reprezentował w drużynach do lat 19 i 21. Wystąpił też dwa razy w zespole narodowym, ale wyłącznie w meczach towarzyskich, co nie uniemożliwia mu zmiany przynależności. Ostatni raz w izraelskiej kadrze zagrał w sierpniu, zdobywając dwa gole w spotkaniu towarzyskim z Wybrzeżem Kości Słoniowej (3:4). Był powołany na wrześniowe mecze eliminacji Euro-2012 z Chorwacją i Grecją, ale na treningu doznał kontuzji i nie był w stanie w nich zagrać.

"Rozumiem i popieram Maora" - mówił menedżer Melikson  »


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ