Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Perquis: Babcia mnie pochwaliła

PRZEGLĄD PRASY. - Najważniejsze, że mecz zobaczyła moja babcia. Dla niej to był szczególny moment, bo przecież gdyby nie ona, nie byłoby tematu mojej gry dla Polski. Była zadowolona, pochwaliła mnie - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Damien Perquis, który spotkaniem z Niemcami zadebiutował w piłkarskiej reprezentacji Polski
27-letni defensor Sochaux pod koniec sierpnia otrzymał polski paszport i już zdążył zadebiutować w naszej kadrze w towarzyskim meczu z Niemcami. W zakończonym remisem 2:2 spotkaniu zagrał do 72. minuty. - Jestem zadowolony, bo wcześniej element niepewności był. Z kolegami trenowałem raptem kilka razy, nie do końca miałem zaleczoną kontuzję, ale chciałem zagrać bez względu na wszystko - mówi w rozmowie z "Super Expressem".

Perquis przyznaje jednak, że najważniejsze to spotkanie było dla jego babci Józefy Bierły, która jest Polką (jej ojciec urodził się w polskim Strzyżewku). - Gdyby nie ona, nie byłoby tematu mojej gry dla Polski. Była zadowolona, pochwaliła mnie. A wkrótce po raz pierwszy w życiu przyjedzie do Polski. Nigdy tu nie była, urodziła się już we Francji. Organizuję jej przyjazd na mój kolejny mecz, będzie też zwiedzanie - opowiada.

Przy okazji nowy reprezentant Polski ocenia szansę "biało-czerwonych" na Euro 2012. - Skoro potrafiliśmy nawiązać walkę z Niemcami to można być optymistą. Nie brakuje tu ciekawych graczy, a bramkarz [Wojciech Szczęsny] jest niesamowity. Świetnie się gra ze świadomością, że za mną jest chłopak, który potrafi wyczyniać cuda - kończy.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ