Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oceny Polaków: Szczęsny i Lewandowski na "5", Głowacki na "1"

2 : 2
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Wtorek 06.09.2011 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
2
2
Niemcy
0
2
2
Składy i szczegóły
Polska
Bramki:
Lewandowski (54.), Błaszczykowski (90. - karny)
Kartki:
Głowacki - żółta, Głowacki - czerwona
Skład:
Szczęsny - Wasilewski, Głowacki, Perquis (72. Glik), Wawrzyniak - Murawski, Dudka - Błaszczykowski (90. Pawłowski), Mierzejewski (84. Rybus), Peszko (65. Matuszczyk) - Lewandowski (80. Brożek)
Niemcy
Bramki:
Kroos (68. - karny), Cacau (90.)
Kartki:
Kroos, Wiese - żółta
Skład:
Wiese - Traesch, Mertesacker, Boateng, Lahm (46. Schmelzer) - Rolfes (77. Bender), Kroos - Schuerrle, Goetze, Podolski (61. Mueller) - Klose (46. Cacau)
Wojciech Szczęsny budził zasłużony szczery podziw, Robert Lewandowski zachowywał się doskonale i przy rozgrywaniu akcji i przy ich wykańczaniu, a Arkadiusz Głowacki był najsłabszym ogniwem zespołu. Oto oceny Polaków za mecz z Niemcami.
Wojciech Szczęsny - 5

Nota idealna byłaby wtedy, gdyby był to mecz na wielkim, mistrzowskim turnieju. Bronił strzały Podolskiego i Klose, dwóch najlepszych niemieckich napastników, wywołując u nich kompletne zaskoczenie, ale również zasłużony, szczery podziw. W drugiej połowie widowiskowo sparował uderzenie Schuerrle. Stosował zasadę ograniczonego zaufania do własnych obrońców zawczasu przewidując ich błędy dzięki czemu długo zachował czyste konto. Tylko szkoda, że musiał bronić karny i był bez szans w ostatniej akcji meczu. Tych win własnych obrońców nie mógł odkupić.


Marcin Wasilewski - 4

W drugim, kolejnym meczu potwierdził, że jego powrót do kadry był słuszny. Dwukrotnie uprzedził Podolskiego przed oddaniem strzału. Dał się ogrywać Lahmowi, ale popełnił najmniej rażących i denerwujących błędów wśród obrońców.

Arkadiusz Głowacki - 1

Na początku tworzył chaos. Nieporadny, przestraszony, niezgrany z nowym partnerem z obrony - Damienem Perquisem. Błąd, jaki popełnił w 32. minucie mógł drogo Polaków kosztować, gdyby nie Szczęsny. Potem ten rzut karny... słuszny, ale którego można było uniknąć, a potem jeszcze głupia czerwona kartka. Nie mógłby by być cegłą w murze berlińskim. Najsłabsze ogniwo zespołu.

Damien Perquis - 3

Obiecujący debiut. Widać było, że to człowiek z innej szkoły, inaczej pojmujący futbol. Dobrze się ustawiał, próbował szybko rozpoczynać akcje, tylko raz miał okazję, by zademonstrować jak dobrze gra głową (w akcji ofensywnej). Spokojny i opanowany dobrze wiedział gdzie zagrać i po co.

Jakub Wawrzyniak - 2

Dużo panicznych zagrań, wybijania piłki na oślep, do przodu bał się biegać, każda akcja przeprowadzana jego stroną była dla Polaków niebezpieczna. W drugiej połowie wyglądało lepiej, ale tylko dlatego, że grał asekuracyjnie. Aż do ostatniej akcji...

Rafał Murawski - 3

Dużo odbiorów, kilka ciekawych zagrań do przodu, ale też masa strat. Dobra współpraca z Dudką z którym przez sezon kiedyś grał w Amice. Przyzwoity występ.


Dariusz Dudka - 3

Dużo pewności siebie, trochę za mało agresywności. Mógł przeciąć więcej zagrań Niemców i częściej strzelać z dystansu, to przecież jego silna broń. Nie wiadomo dlaczego Franciszek Smuda nie wykorzystuje go przy stałych fragmentach gry. Pewnie dlatego, że nie ogląda meczów Auxerre.

Jakub Błaszczykowski - 3

Rozpoczął akcję bramkową. Potem miał jeszcze kilka przebłysków, ale też sporo strat. W drugiej o niebo lepszy, jego gol mógł przejść do historii, gdyby Niemcy nie wyrównali...

Adrian Mierzejewski - 3

Karygodnie wykonywał stałe fragmenty gry - rzuty wolne i rożne. Są lepsi specjaliście w kadrze, by to robić (Dudka, Obraniak, Murawski). W pierwszej połowie każda akcja ofensywna przechodziła przez niego, w drugiej połowie zabrakło mu sił, choć w odpowiednich momentach "łapał faule".

Sławomir Peszko - 2

Irytujący przy wykańczaniu akcji. Zaprzepaścił trzy stuprocentowe szanse w pierwszej połowie. W meczach z takimi przeciwnikami jedna taka wykorzystana akcja daje zwycięstwo, na wielkich turniejach zapewnia wyjście z grupy. Zabrakło mu zimnej krwi, opanowania, a to dla sportowca na wysokim poziomie cecha niezbędna, jak dobra wydolność, czy dynamika.


Robert Lewandowski - 5

Wychowanek Partyzanta Leszno, ale wcale nie gra jak człowiek z lasu, w Gdańsku był solidnie uzbrojonym wojownikiem - w wiedzę i umiejętności piłkarskie. Zachowywał się doskonale i przy rozgrywaniu akcji i przy ich wykańczaniu. Wielki mecz napastnika Borussii Dortmund.

Kamil Glik, Adam Matuszczyk, Paweł Brożek, Maciej Rybus i Szymon Pawłowski grali za krótko, by ich oceniać, ale plus dla Brożka za wywalczenie karnego.

Horror w Gdańsku. Polska - Niemcy 2:2 [ZDJĘCIA Z MECZU]
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ