Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Franciszek Smuda powołał piłkarzy z zagranicy na wrześniowe mecze kadry

Franciszek Smuda ogłosił listę piłkarzy z lig zagranicznych, którzy zostali powołani na najbliższe towarzyskie mecze reprezentacji z Meksykiem (2 września) i Niemcami (6 września). Po najbliższej kolejce kadra zostanie uzupełniona o graczy Ekstraklasy.
Wśród wybrańców selekcjonera dominują gracze z Bundesligi. Kolejną szansę dostał Eugen Polanski, debiutujący w biało-czerwonych barwach w spotkaniu z Gruzją. Już jako zawodnik PSV, na mecze towarzyskie stawi się bramkarz Przemysław Tytoń, którego Smuda ostatnio nie powoływał. Na liście zabrakło Łukasza Piszczka.

2 września kadra rozegra spotkanie z Meksykiem. Mecz odbędzie się na stadionie Legii w Warszawie. Cztery dni później Polacy zmierzą się w Gdańsku na PGE Arena z Niemcami.Bramkarze:Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) Grzegorz Sandomierski (KRC Genk) Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

Obrońcy: Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor) Dariusz Dudka (AJ Auxerre) Kamil Glik (AC Torino)

Pomocnicy: Ludovic Obraniak (Lille OSC) Adam Matuszczyk (FC Koeln) Sławomir Peszko (FC Koeln) Eugen Polanski (FSV Mainz) Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) Adrian Mierzejewski (Trabzonspor)

Napastnicy:Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) Paweł Brożek (Trabzonspor)

Reprezentacja. Smuda: Małecki? Dajmy sobie spokój ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ