Trzy bramki Ronaldo w dziewięć minut w sparingu

Cristiano Ronaldo zdobył 3 bramki w ciągu zaledwie 9 minut drugiej połowy, a jego Real Madryt wygrał z meksykańskim Chivas Guadalajara 3:0. Było to drugie spotkanie sparingowe podczas tournee ?Królewskich? po Ameryce Północnej.

Oglądaj hat-trick Ronaldo na Zczuba.tv

Były najlepszy piłkarz roku Cristiano Ronaldo w pierwszej połowie spotkania nie zdołał pokonać świetnie broniącego w tej części gry bramkarza Chivas Luisa Michela. Meksykanin obronił m.in. strzał Portugalczyka z rzutu wolnego w 6. minucie meczu, a chwile później obronił strzał głową Ronaldo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejne okazje zawodnik Relu Madryt miał już w drugiej połowie, jednak Michel nadal nie dawał się pokonać.

Pierwszą bramkę Portugalczyk strzelił dopiero w 73. minucie, po dośrodkowaniu Karima Benzemy gwiazdor "Królewskich" wyprzedził dwóch obrońców i z impetem wbił piłkę do siatki.

Trzy minuty później w polu karnym został sfaulowany Pepe, a jego kolega z reprezentacji dokończył dzieła pewnie wykorzystując karnego. Swojego hat-tricka Ronaldo dopełnił w 82. minucie meczu strzałem ze środka pola karnego tuż przy słupku bramki Michela.

Mecz na Qualcomm Stadium był drugim spotkaniem Realu Madryt podczas tournee po Ameryce Północnej. Wcześniej wicemistrzowie Hiszpanii wygrali 4:1 z klubem amerykańskiej MLS Los Angeles Galaxy Davida Beckhama. Oprócz Realu za oceanem sparingi rozgrywają także Manchester City, Manchester United, Juventus Turyn i FC Barcelona.