Copa America. Urugwaj wyeliminował Argentynę po karnych

Urugwaj pokonał 5:4 po rzutach karnych Argentynę w ćwierćfinale Copa America. Samo spotkanie po dogrywce zakończyło się wynikiem 1:1. W półfinale podopieczni Oscara Tabareza zmierzą się z Peru.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Spotkanie lepiej zaczęło się dla Urugwaju. Już w piątej minucie na prowadzenie podopiecznych Oscara Tabareza wyprowadził Diego Perez, który dobił obronione przez Sergio Romero uderzenie Martina Caceresa. Dwanaście minut później gospodarze turnieju wyrównali za sprawą Gonzalo Higuaina. Napastnik Realu Madryt wykorzystał celne podanie od Lionela Messiego.

Od 38. minuty Urugwaj musiał grać w "10". Drugą żółtą kartkę za faul na Messim zobaczył strzelec gola Perez. Również Argentyna nie zakończyła tego spotkania w komplecie. W 86. minucie drugi żółty kartonik ujrzał Javier Mascherano. Pomocnik FC Barcelony zaatakował od tyłu Luisa Suareza. Sędzia Amarilla miał bardzo dużo pracy. W całym meczu pokazał jeszcze 9 żółtych kartek.

W 57. minucie spotkanie zostało przerwane. Na murawę wbiegł kibic, który założył na głowę Sergio Aguero czerwony kapelusz. Po chwili został zatrzymany przez ochroniarzy.

Kilka minut potem blisko zdobycia gola był Lionel Messi. Argentyńczyk uderzył po ziemi, jednak Muslera zdołał obronić ten strzał. Chwilę później gwiazdor Barcelony uruchomił podaniem Angela Di Marię, ale skrzydłowy Realu strzelił prosto w bramkarza Urugwaju.

W dogrywce również żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Pechowcem w serii rzutów karnych okazał się Carlos Tevez, który na boisku pojawił się w 84. minucie. Jego strzał został obroniony przez Muslerę. Decydującą o awansie Urugwaju "jedenastkę" wykorzystał Martin Caceres.