Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA. Premier Wielkiej Brytanii nazwał wybór Blattera farsą

- Reputacja FIFA jeszcze nigdy nie była tak niska, a wybory z jednym kandydatem w sposób oczywisty należy określić jako coś w rodzaju farsy - tak premier Wielkiej Brytanii David Cameron skomentował wybór Seppa Blattera na przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.
Pierwszego czerwca Blatter został wybrany na kolejną, czwartą już kadencję. Był jedynym kandydatem, gdyż jego rywal Mohamed Bin Hammam z Kataru wycofał się, wobec oskarżeń o korupcję w trakcie kampanii wyborczej.

Angielska federacja chciała przełożenia wyborów, jednak ten głos nie został wysłuchany przez FIFA. Wywołało to ostrą reakcję Camerona.

- Reputacja FIFA jeszcze nigdy nie była tak niska, a wybory z jednym kandydatem w sposób oczywisty należy określić jako coś w rodzaju farsy. FIFA musi się stać bardziej transparentna i odpowiedzialna. Musi udowodnić, że są rzeczywiście w stanie wykonywać zadania, które są jej powierzone - grzmiał Cameron w brytyjskim parlamencie.

Premier Wielkiej Brytanii był osobiście zaangażowany w promowanie kandydatury Anglii do organizacji mundialu w 2018 roku. Ostatecznie wybrana została Rosja, ale wokół tej decyzji wybuchła korupcyjna afera. Anglicy do dziś czują się okradzeni.

Tysiące fanów nie mogą się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl »


Więcej o: