Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Anglicy chcą przełożenia wyborów i kontrkandydata dla Blattera

Angielska Federacja Piłkarska wezwała FIFA do przełożenia środowych wyborów, które mają wyłonić szefa organizacji na kolejną kadencję. Anglicy nie godzą się na brak żadnego alternatywnego kontrkandydata dla Seppa Blattera, którego oskarżają o sprzyjanie korupcji.
Zgodnie z planem, 75-letni Szwajcar przez brak kontrkandydata miał zostać szefem FIFA na kolejną kadencję już w środę (kieruje FIFA od 1998 roku). Brytyjscy działacze, którzy oskarżają największą sportową organizację na świecie o korupcję, nie chcą do tego dopuścić. Czytaj więcej o tym jak sprzedawano mundial.

Blatter jedynym kandydatem

W nocy z soboty na niedzielę Katarczyk Mohamed bin Hammam, który miał być jedynym rywalem Seppa Blattera w wyborach szefa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, niespodziewanie zrezygnował ze startu w wyborach. Kilkanaście godzin później został zawieszony przez komisję etyki FIFA z powodu podejrzeń o korupcję. Zamierza jednak złożyć apelację, by móc uczestniczyć w środę w kongresie wyborczym organizacji w Zurychu.

Bin Hammam został zawieszony po trwającym całą niedzielę przesłuchaniu, po którym Komitet ds. Etyki stwierdził, że istnieją poważne dowody przeciw niemu związane z wyborem gospodarza mundialu. Wspólnie z wiceprezydentem FIA i szefem federacji Ameryki Płn. i Karaibów (CONCACAF) Jackiem Warnerem, miał też przekupić ponad dwudziestu działaczy z tego regionu i zabezpieczyć sobie głosy w środowych wyborach prezydenta FIFA.

Na razie nie wiadomo, kto miałby być przeciwnikiem Blattera w wyborach.

Świat arabski wściekły na Blattera  »


Więcej o: