Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Szewczenko zakończy karierę po Euro

Gwiazda ukraińskiej piłki Andrij Szewczenko zapowiedział, że po przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie odejdzie na emeryturę.
- Zdecydowałem, że zakończę karierę zaraz po Euro 2012 - oświadczył 34-letni piłkarz, były zawodnik AC Milan i Chelsea. - To moja ostateczne decyzja.

- Wszyscy nastawiamy się na jak najlepszą grę przed własną publicznością w mistrzostwach. Wierzę, że jeżeli dopisze nam szczęście, możemy podjąć wyzwanie w walce o tytuł także z faworytami turnieju.

Szewczenko był kluczowym zawodnikiem reprezentacji Ukrainy przez wiele lat. W kraju wszyscy liczą na to, że w turnieju, jaki Ukraina organizuje w partnerstwie z Polską, gwiazdor zespołu zagra na swoim najwyższym poziomie.

Szewczenko obecnie jest zawodnikiem Dynama Kijów, w który pod koniec lat 90' dał się poznać jako młody obiecujący talent. Piłkarz powrócił do rodzimej ligi po dziesięciu latach wojaży między południem a północą Europy. W 1999 r. podpisał umowę z AC Milan, gdzie mnożył bramkę gole za golami. Słabsze czasy nadeszły w Chelsea Londyn.

Po wypożyczeniu ponownie do Mediolanu, w 2009 r. Szewczenko wrócił na "stare śmieci". Na Ukrainie chce też zagrać swoje ostatnie mecze w karierze.

Klose nie zagra w dwóch meczach eliminacji do do Euro 2012  ?