Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA. Bin Hammam i Warner zawieszeni, Blatter oczyszczony

Komitet ds. Etyki FIFA w niedzielę po południu ogłosił, że Mohamed bin Hammama oraz Jack Warner zostaną zawieszeni. Podczas posiedzenia oczyszczono z zarzutów korupcyjnych Seppa Blattera.
Posiedzenie rozpoczęło się o godzinie 18:00 w niedzielę w Zurychu. Podczas spotkania przedstawicieli Komisji ds. Etyki FIFA postanowiono zawiesić Mohamed bin Hammama, prezydenta Azjatyckiej Federacji Pikłki Nożnej oraz Jacka Warnera, wiceprezydenta FIFA.

Obaj zostali oskarżeni o korupcję i nadużycia finansowe. Katarczyk był jedynym rywalem Seppa Blattera w wyborach na prezydenta FIFA, które odbędą się 1 czerwca. Kilka godzin przed ogłoszeniem stanowiska komisji bin Hammam zrezygnował z udziału w wyborach. Na niedzielnym posiedzeniu z zarzutów o korupcję oczyszczono obecnego prezydenta FIFA Seppa Blattera.

Korupcja w FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłkarska ( FIFA) ogłosiła w środę wszczęcie dochodzenia w sprawie czterech urzędników federacji m.in. Mohameda Bin Hammama i Jacka Warnera. Śledztwo dotyczy zorganizowanego spotkania przed zbliżającymi się wyborami prezydenta FIFA.

Wcześniej oskarżono aż 8 członków komitetu wykonawczego FIFA . zostało oskarżonych o korupcję podczas wyborów gospodarzy mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku. Mieli domagać się milionów dolarów, praw telewizyjnych, a nawet tytułu szlacheckiego.