Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Jedyny rywal Blattera rezygnuje!

Jedyny rywal Seppa Blattera w wyborach na prezydenta FIFA Mohamed bin Hammam zrezygnował z udziału w wyborach na to stanowisko.
Katarczyk był jedynym kontrkandydatem obecnego prezydenta FIFA Seppa Blattera w wyborach, które odbędą się 1 czerwca. Zrezygnował z powodu oskarżeń o oszustwa finansowe.

- Zdecydowałem się startować ponieważ miałem plany zmian w naszej organizacji. Jednak ostatnie wydarzenia bardzo mnie rozczarowały i zraniły - tłumaczy bin Hammam. - To mnie zasmuca, bo wierzyłem, że mogę dokonać czegoś dużego. Chciałem zmienić reputację FIFA. Obecny stan rzeczy jest nie do zaakceptowania - dodał szef azjatyckiej federacji piłkarskiej.

Śledztwo FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ogłosiła w środę wszczęcie dochodzenia w sprawie czterech urzędników federacji m.in. Mohameda Bin Hammama i Jacka Warnera. Śledztwo dotyczy zorganizowanego spotkania przed zbliżającymi się wyborami prezydenta FIFA. Przedstawiciele federacji zostali oskarżeni o oszustwa finansowe i naruszenia etyczne w związku z wyborami prezydenta FIFA, które mają się odbyć 1 czerwca. Bin Hamman miał w nich rywalizować ze swoim byłym sojusznikiem Seppem Blatterem, którego trzecia kadencja właśnie dobiega końca. Bin Hammam był także bohaterem oszałamiającego sukcesu Kataru w wyścigu o organizację Pucharu Świata 2022.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?