Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA wszczęła śledztwo ws. korupcji. Zarzuty dla najbardziej wpływowych członków federacji

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ogłosiła w środę wszczęcie dochodzenia w sprawie czterech urzędników federacji m.in. Mohameda Bin Hammama i Jacka Warnera. Śledztwo dotyczy zorganizowanego spotkania przed zbliżającymi się wyborami prezydenta FIFA.
Przedstawiciele federacji zostali oskarżeni o oszustwa finansowe i naruszenia etyczne w związku z wyborami prezydenta FIFA, które mają się odbyć 1 czerwca. Bin Hamman miał w nich rywalizować ze swoim byłym sojusznikiem Seppem Blatterem, którego trzecia kadencja właśnie dobiega końca. Bin Hammam był także bohaterem oszałamiającego sukcesu Kataru w wyścigu o organizację Pucharu Świata 2022.

Pochodzący z Kataru 61-letni Bin Hamman jest obecnie przewodniczącym Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej. Z kolei 68-letni Jack Warner z Trynidadu jest wiceprezydentem FIFA i prezydentem CONCACAF. Śledztwo dotyczy także przedstawicieli CFU (Caribbean Football Union) Debbie Minguella i Jasona Sylvestera.

Wszyscy czterej staną przed komisją etyki w Zurychu 29 maja, dwa dni wcześniej wydadzą swoje oświadczenia.

Oskarżenia dotyczą spotkania CFU, które zostało zorganizowane wspólnie przez Bin Hammama i Jacka Warnera i odbyło się w dniach 10-11 maja. Spotkanie dotyczyło zbliżających się wyborów przewodniczącego FIFA.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?