Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Francuskie media: Blanc w poniedziałek zrezygnuje

Według francuskiego dziennika ?Ouest France? w poniedziałek Laurent Blanc podczas spotkania z prezesem Francuskiej Federacji Piłki Nożnej(FFF) zrezygnuje z posady szkoleniowca reprezentacji Francji. Powodem miałaby być rasistowska afera ujawniona pod koniec kwietnia przez portal śledczy Mediapart.
O sprawie napisał portal śledczy Mediapart powołując się na zagraniczne źródła zbliżone do jednego z członków francuskiej federacji. W artykule napisano, że członkowie federacji, w tym trener Laurent Blanc, potajemnie zgodzili się na wprowadzenie kwot dla piłkarzy pochodzących z krajów arabskich i Afryki w narodowych programach szkolenia. Limit miałby wynosić 30 procent w kadrach powyżej 12-13 lat. W odpowiedzi na doniesienia medialne, minister sportu, Chantal Jouanno zawiesiła Francoisa Blaquarta, dyrektora technicznego ds. szkolenia młodzieży w FFF. Chantal Jouanno zawiesiła Francoisa Blaquarta, dyrektora technicznego ds. szkolenia młodzieży w FFF.

Zdaniem dziennikarzy "Ouest France" w poniedziałek podczas spotkania z prezesem FFF Laurent Blanc zrezygnuje z prowadzenia reprezentacji Francji. - Nie mogę potwierdzić tej informacji. Rozmawiałem z Laurentem wielokrotnie w ciągu kilku ostatnich dni - powiedział dziennikarzom "RMC Sport" prezes FFF, Fernad Duchaussoy.