Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpania zagra w Copa America?

Hiszpania została oficjalnie zaproszona do Copa America. W turnieju zajęłaby miejsce Japonii, która z powodu marcowego trzęsienia ziemi zrezygnowała z udziału w rozgrywkach. Jeśli Hiszpania zdecydowałaby się wziąć udział, byłaby pierwszą drużyną z Europy na tym turnieju.
Zaproszenie do hiszpańskiej federacji trafiło we wtorek z argentyńskiego związku, który jest organizatorem tegorocznego turnieju. Angel Maria Villar, prezes Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej, powiedział, że decyzję ogłosi po konsultacji z radą.

- Wspieram ideę występu naszej kadry w Copa America, zaproszenie jest dla nas zaszczytem - mówił Villar cytowany przez hiszpańskie media. - To nie pierwszy raz, gdy jesteśmy zapraszani do wzięcia udziału w Copa America. Hiszpańska piłka ma spory dług w Ameryce Południowej za dostarczenie tych wszystkich piłkarzy, którzy grają u nas od lat - dodał prezes.

Villar zdaje sobie sprawę, że ewentualny udział w Copa America spotka się ze sprzeciwem władz Realu Madryt i Barcelony, których piłkarze stanowią trzon zwycięskiej hiszpańskiej kadry, a od dwóch lat z powodu reprezentacyjnych obowiązków niemal nie mają odpoczynku w wakacje. Hiszpanie w 2008 roku zdobyli mistrzostwo Europy, dwa lata później zostali mistrzami świata. Jeśli Hiszpania zdecydowałaby się wziąć udział, byłaby pierwszą drużyną z Europy na tym turnieju.

Hiszpanie w Copa America mieliby zastąpić Japonię, która w poniedziałek oficjalnie wycofała się z turnieju z powodu marcowego trzęsienia ziemi. Japonię zastąpić mogą także Kostaryka lub Kanada, które także dostały zaproszenia.

Tegoroczne Copa America odbędzie się w Argentynie w dniach 1-24 lipca. Po rezygnacji Japonii turniej liczy 11 ekip.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?