Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. To Niemiec rzucił bananem w Neymara

Banan, który w czasie towarzyskiego spotkania Brazylia - Szkocja poleciał w kierunku piłkarza Canarinhos Neymara, został rzucony przez niemieckiego turystę - podaje klub Arsenal Londyn. To na jego stadionie w niedzielę miało miejsce skandaliczne rasistowskie zachowanie.
We wtorek Arsenal podał informację, że niemiecki turysta przyznał się do rzucenia banana w brazylijskiego napastnika. Zachowanie wobec 19-latka odbiło się głośnym echem i surową krytyką. Londyński klub, który był gospodarzem spotkania, wyjawił, że nieznany nastolatek siedział na trybunie przeznaczonej dla brazylijskich kibiców. Gdy 19-letni piłkarz celebrował radość ze swojego drugiego trafienia w meczu (Brazylia wygrała 2:0), banan poleciał w jego stronę [zobacz film] >. Zachowanie nie miało jednak charakteru dyskryminującego.

- Londyńska policja jest zadowolona, że nie było tu żadnej rasistowskiej intencji. W tej sprawie nie będą prowadzone żadne dalsze działania.

Pod wpływem incydentu, Neymar zasugerował, że szkoccy fani szydzili z niego z pobudek rasistowskich. Kibice i Szkocka Federacja Piłkarska odrzuciły zarzuty.

Bananem w Neymara - czytaj więcej ?