Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Messi i Mourinho najbogatsi

Na szczycie listy płac opublikowanej przez piłkarski magazyn France Football znajdują się piłkarz FC Barcelony Lionel Messi i trener Realu Madryt Jose Mourinho.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Dwukrotnie wybrany najlepszym piłkarzem świata Messi jest także najlepiej zarabiającym. Jego pensja w katalońskim klubie razem z umowami reklamowymi na rok 2011 dają zarobek wysokości 31 milionów euro. To wciąż jednak znacznie mniej niż najlepiej zarabiający sportowiec globu. Dochód golfisty Tigera Woodsa to 53 mln. euro rocznie.

W kręgu samych piłkarzy drugi jest gwiazdor Realu Madryt - Cristiano Ronaldo, który zarabia 27,5 mln. euro. Trzeci w zestawieniu widnieje piłkarz Manchesteru Unieted Wayne Rooney. Okazuje się jednak, że to napastnik Czerwonych Diabłów gra w najlepiej opłacanej lidze.

Premier League zyskała tytuł najbardziej lukratywnej, bo właśnie w jej klubach gra aż siedmiu z 20. zawodników ujętych w rankingu najlepiej zarabiających piłkarzy. Byłe gwiazdy angielskiej ligi David Beckham i Thierry Henry zajmują odpowiednio 5. i 11. miejsce, z dochodami wysokości 19 i 13,6 mln. euro.

W zestawieniu najlepiej opłacalnych trenerów liderem jest Jose Mourinho, z zarobkami rzędu 13,5 mln. euro. Wyprzedza szkoleniowca Barcelony Pepa Guardiolę (10,5 mln.) i byłego trenera Interu Mediolan Raphaela Beniteza (10,2 mln.). Selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello plasuje się na czwartym miejscu z pensją na poziomie 8,5 mln. - szacuje France Football.

272 mln. złotych TVP zarobiła dzięki Adamowi Małyszowi ?