Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Barbie maskotką kobiecego mundialu

Niemiecka Federacja Piłki Nożnej (DFB), która w czerwcu będzie organizatorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet, chce, by promującą imprezą maskotką była... Barbie. Zabawka ma być ?futbolową wersją? lalki, ubraną w barwy narodowe.
- To będzie Futbolowa Barbie, ubrana w koszulkę niemieckiej reprezentacji - powiedziała niemieckiemu tygodnikowi "Die Zeit" Doris Fitschen, główna manager niemieckiej drużyny.

- Pojawi się w sklepach pod koniec marca. Liczymy na zainteresowanie głównie młodych dziewczyn, które możemy zarazić pasją do futbolu i zachęcić je do grania.

Mistrzostwa Świata rozpoczynają się 26 czerwca, kiedy to gospodynie podejmą Kanadę. Niemki mierzą w zdobycie trzeciego z rzędu złotego medalu. Mecz otwarcia zostanie rozegrany na stadionie olimpijskim w Berlinie. Finał imprezy odbędzie się we Frankfurcie 17 lipca.

Kobiece rozgrywki piłkarskie są zdominowane przez Niemcy. Reprezentacja naszych sąsiadów wygrała dwa poprzednie tytuły mistrzyń świata - w 2003 i 2007 roku, a także pięć ostatnich złotych medali mistrzostw Europy.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?