Puchar Azji. Japonia w ćwierćfinale. Shinji Kagawa na razie nie wróci do Dortmundu

Robert Lewandowski nie musi się na razie martwić o miejsce w pierwszym składzie Borussii Dortmund bo jego kolega z drużyny Shinji Kagawa na razie nie wróci z piłkarskich mistrzostw Azji w Katarze. Jego Japonia rozbiła 5:0 Arabię Saudyjską i zajęła pierwsze miejsce w grupie. Drugim zespołem, który wywalczył awans z grupy B jest Jordania.
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Mecz był jednostronny. Arabia Saudyjska, tak jak Japonia trzykrotny triumfator Pucharu Azji, nie stworzyła sobie żadnych okazji bramkowych. Za to Japonia prowadziła 3:0 już po dwudziestu minutach. Efektowne zwycięstwo oglądało jednak tylko 2 tys. kibiców, których do przyjścia na stadion nie zachęciła deszczowa i wietrzna pogoda.

Dwa pierwsze gole strzelił Shinji Okazaki, a trzecią bramkę zdobył Ryoichi Maeda. Po przerwie Maeda dorzucił drugą bramkę, a Okazaki w 80. minucie skompletował hat trick. Kagawa zagrał cały mecz, asystował przy drugim trafiekinu Okazakiego, a tuż przed przerwą mógł strzelić gola, ale zatrzymał go bramkarz Waleed Abdullah.

W meczu o drugie miejsce w tabeli Jordania, choć po kwadransie przegrywała z Syrią, pokonała rywala 2:1. W 1/4 finału Japonia zagra z gospodarzami turnieju - Katarem, a Jordania zmierzy się ze zwycięzcą grupy A - Uzbekistanem.