Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wśród kandydatów do Złotej Piłki brak Anglików. Houllier: To niesprawiedliwość

Trener Aston Villi Gerard Houllier jest rozczarowany, że wśród 30 kandydatów do nagrody Złotej Piłki nie ma choćby jednego piłkarza rodem z Anglii.
W 2005 roku w plebiscycie France Football brano pod uwagę aż pięciu Anglików. Rok temu wśród kandydatów były nazwiska czterech piłkarzy z Wysp Brytyjskich: Wayne Rooney, Steven Gerrard, Frank Lampard oraz John Terry.

Dlaczego w tym roku dziennikarze najbardziej prestiżowej gazety o futbolu pominęli graczy z Anglii? Według Gerarda Houlliera przyczyna tkwi w słabych występach angielskich zespołów w Lidze Mistrzów oraz kompromitacji reprezentacji Trzech Lwów na mistrzostwach świata w RPA.

- Złota Piłka to nagroda dla piłkarzy, których drużyna wyróżniła się na mundialu lub w europejskich pucharach. Jeżeli dany piłkarz sięgnął po Ligę Mistrzów jego szansę na zdobycie nagrody są olbrzymie. Żadna angielska drużyna nie zwyciężyła w Champions League, natomiast reprezentacja nie dotarła nawet do ćwierćfinału mistrzostw świata. Nie ma więc niespodzianki - stwierdził Houllier.

Szkoleniowcowi Aston Villi nie podoba się jednak system desygnowania kandydatów do nagrody Złotej Piłki. Francuz uważa, że większą uwagę powinno się przywiązywać do indywidualnych osiągnięć zawodnika i do formy sportowej jaką prezentował przez cały rok.

- Thierry Henry nigdy nie zdobył Złotej Piłki, a uważam, że zasługiwał na tą statuetkę jak mało kto. Jednak w 2006 roku Francuzi przegrali finał mistrzostw świata. Rzuty karne zdecydowały o tym, że to Fabio Cannavaro otrzymał Złotą Piłkę, a nie Henry - zakończył Houllier.

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku ?