Liga holenderska. PSV rozgromiło Feyenoord. 10 bramek!

W meczu 10. kolejki holenderskiej Eredivisie PSV Eindhoven rozgromiło Feyenoord Rotterdam 10:0. To najwyższa porażka w historii występów klubu z Rotterdamu w lidze holenderskiej. Dyrektorem sportowym pokonanych jest były trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker.

10 bramek PSV na zczuba.tv

Feyenoord nie radzi sobie w tym sezonie najlepiej. Zespół Leo Beenhakkera przed meczem z PSV miał na koncie tylko 8 punktów. Przyszłosć odpowiedzialnego za transfery Holendra jest bardzo niepewna. Szczególnie po niedzielnym popołudniu, czyli kompromitującej klęsce z odwiecznym rywalem - PSV.

Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie. Wynik otworzył wyjątkowo skuteczny tego dnia Jonathan Reis. Od 24. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartę obejrzał Kelvin Leerdam. Przed przerwą goście, a dokładnie wprowadzony na boisko Bruno Martins Indi, wbili sobie bramkę samobójczą. Nic jednak nie wskazywało, że będą musieli pogodzić się z tak dotkliwą porażką.

Wór z bramkami rozwiązał się po przerwie. Do bramki gości trafiali: Toivonen, Lens, ponownie Reis, dwukrotnie Dzsudzsak i Reis, Engelaar. Wynik przypieczętował w 87. minucie Lens.

Piłkarze z Rotterdamu nigdy w historii występów w Eredivisie nie przegrali tak wysoko. PSV rozegrało kapitalne spotkanie. Wysoka wygrana pozwoliła im na awans na pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie. Feyenoord nadal okupuje strefę spadkową (16. miejsce)

PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 10:0