Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Blatter pod wrażeniem przygotowań Anglii do MŚ 2018

Przewodniczący Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Sepp Blatter po spotkaniu z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem na temat kandydatury Anglii na MŚ w 2018 powiedział, że postępy, jakie poczynił ten kraj w ramach przygotowań robią ogromne wrażenie. - Anglia może przyjąć mundial w każdej chwili - stwierdził Blatter.
- Anglia jest bardzo zasłużonym krajem dla piłki nożnej, jestem pewien, że nie jest to kres jej możliwości. W tej chwili kraj ten może organizować mistrzostwa świata nawet jutro - powiedział Blatter. - W każdym razie, wyrażam teraz wyłącznie moje własne zdanie. Jestem pod wrażeniem i na pewno zgłoszę to komicji, która zdecyduje, gdzie odbędą się mistrzostwa.

Blatter twierdzi także, że Anglia jest przykładem tego, jak powinno sobie radzić z pseudokibicami, którzy jeszcze w latach 80. napędzali stracha całej Europie. Przewodniczący FIFA nawiązał do incydentów, które miały miejsce w czwartek w Genewie podczas meczu Włochy - Serbia - wg Blattera w Anglii coś takiego nigdy by się nie wydarzyło.

- Nie będziemy teraz wspominać zajść z końca lat 80., ale poczynania władz, które pozbawiły Anglię tego typu zajść, wzbudzają respekt. Teraz na stadionach nie ma żadnych ogrodzeń pomiędzy trybunami i murawą. Gdzie są teraz chuligani? Na stadionach ich nie ma i to zasługa brytyjskiego rządu. Jesteście przykładem dla świata - zwrócił się do Camerona.

Decyzja, gdzie odbędzie się mundial 2018, zapadnie 2 grudnia. O organizację obiegają się: Anglia, Australia; Belgia i Holandia, Hiszpania i Portugalia, Indonezja; Japonia, Katar, Korea Południowa, Rosja, Stany Zjednoczone oraz Meksyk.

Słynny izraelski piłkarz z Premier League nie zagra przez pół roku ?