Relacja minuta po minucie

Legia Warszawa - Odra Wodzisław 2:0 (0:0). Stadion przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. BRAMKI: 66. Mięciel ( po podaniu Kucharskiego), 90. Citko (po podaniu Mięciela). SKŁADY. LEGIA: Robakiewicz - Wojtala, Zieliński, Murawski, Siadaczka - Giuliano, Czereszewski, Majewski, Karwan - Mięciel, Kucharski. ODRA: Tomala - Mirosław Staniek, Malinowski, Matyja, Adamczyk - Sibik, Pluta, Ruta, Maciej Staniek - Rasiak, Chałbiński. WIDZÓW 5000. SĘDZIA: Krzysztof Zdunek (Łódź).
Legia po ostatnich dwóch remisach w zmienionym składzie. Na ławce rezerwowych zasiedli Citko i Wróblewski. W Odrze nie zagra Jegor.

3. min - pierwsza groźna sytuacja gospodarzy: po dokładnym podaniu Kucharskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Odry znalazł się Mięciel, strzelił w boczna siatkę z ok. 8 metrów.

4. min - ponownie Kucharski świetnie podaje, tym razem do Karwana. Ten będąc 4 metry przed bramką strzela, jednak Tomala instynktownie odbija piłkę nogami.

8. min - z 20 metrów strzela Czereszewski, ponownie świetnie broni Tomala, który wybija piłkę na rzut rożny.

20. min - Jacek Zieliński próbuje dośrodkować, to mu nie wychodzi, lecz piłka trafia w poprzeczkę Odry!

23. min - Mięciel z 14 metrów strzela w poprzeczkę, z najbliższej odległości Czereszewski główkuje obok bramki.

25. min - pierwszy strzał Odry: z rzutu wolnego na 30 metrze strzela Sibik, jednak Robakiewicz pewnie broni.

Legia ma dużą przewagę, jednak Odrze sprzyja świetna dyspozycja Tomali i szczęście.

30. min - Świetna okazja gości: Sibik główkuje z kilku metrów, piłka mija bramkę Legii dosłownie o centymetry!

35. min - Majewski podaje do Czereszewskiego, który wychodzi sam na sam z bramkarzem Tomalą, trafia w bramkarza. Do piłki dochodzi Karwan, strzelając na pustą bramkę trafia w nogi leżącego brakarza gości.

36. min - Po rzucie rożnym Giuliano podaje do Mięciela, ten w bardzo dogodnej sytuacji strzela obok bramki!

40. min - Rasiak będąc sam na sam z Robakiewiczem, mija go, strzela do pustej bramki bardzo niecelnie.

Na trybunie otwartej pojawiła się młoda para, kibice spiewają im Sto Lat! Przyłączamy się do życzeń!

43. min - żółta kartka Marcin Staniek za faul na Kucharskim.

43. min - żółta kartka Matyja za dyskusje z arbitrem.

45. min - Koniec I połowy.

Legia miała dużą przewagę, jednak nic z tego nie wynikało. Odra groźnie kontrowała i gdyby nie pomyłka Rasiaka, zapewne by prowadziła po I połowie.

Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę bez zmian.

47. min - Mięciel strzela z 14 metrów, jednak zbyt lekko. Tomala broni bez problemów.

50. min - zmiana w Odrze: Świtała za Rutę.

55. min - Po dośrodkowaniu Sibika, Rasiak z bliskiej odległości główkuje tuż nad poprzeczką bramki Legii!

59. min - zmiana w Legii: Citko za Czereszewskiego.

65. min - zmiana w Legii: Wróblewski za Wojtalę.

Tempo meczu wyraźnie spadło. Legioniści nie potrafią znaleźć sposobu na przeszkadzającą im w grze Odrę.

A jednak Goooooooolllll!!!!!

66. min - 1:0 dla Legii!!! Po podaniu Kucharskiego, ponownie Mięciel w sytuacji sam na sam, tym razem skutecznie kończy akcję!

72. min - Czerwona kartka dla Mirosława Stańka za faul na Mięcielu! Był to pierwszy faul Stańka w tym meczu... i ostatni...

80. min - zmiana w Odrze: Rajman za Plutę.

85. min - ostatnia zmiana w Legii: Mazurkiewicz za Kucharskiego.

Mecz ponownie zwolnił tempo, Legia zadowolona z prowadzenia, Odra w dziesiątkę nie jest w stanie zagrozić obronie Legii.

90. min - zmiana w Odrze: Socha za Chałbińskiego.

90. min - GOOLLLL dla Legii! W doliczonym czasie wynik podwyższa Marek Citko, po udanej zespołowej akcji i podaniu Mięciela!!!

Koniec meczu!

Podsumowanie:

Legia wygrała zasłużenie, jednak tradycyjnie strasznie się męczyła z przeciwnikiem. Gole padły dopiero w II połowie, wbrew oczekiwaniom kibiców i trenera. Odra zagrała na remis, defensywnie. Pierwszy strzał na bramkę Legii oddała dopiero ok. 30 minuty spotkania. Nie oznacza to, że nie mogła wygrać. Gdyby Rasiak wykorzystał dwie doskonałe okazje, mecz mógłby potoczyć się inaczej. Dużo ożywienia do gry wnieśli rezerwowi.