Relacja minita po minucie

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Widzew Łódź 1:1 (0:0). Stadion przy ul. Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wlkp. BRAMKI: 0:1 Poskus (59. dobitka po strzale Szymkowiaka), 1:1 Koszakow (74. po podaniu Lewandowskiego). SKŁADY. GROCLIN: Krzysztof Kotorowski - Mariusz Lewandowski, Rafał Witkowski, Igor Kozioł, Krzysztof Majda Ż - Piotr Piechniak, Jacek Kacprzak (16. Phillip Umukoro), Tomasz Rybarczyk, Bogdan Prusek (65. Dmitrij Koszakow) - Jarosław Araszkiewicz, Krzysztof Kłosiński (88. Andrzej Janeczek Ż). WIDZEW: Sławomir Olszewski - Przemysław Urbaniak Ż, Tomasz Augustyniak Ż, Andrzej Michalczuk (90. Chioma Chimeze), Daniel Bogusz - Adam Kryger, Mirosław Szymkowiak (80. Szymon Pinkowski), Rafał Kaczmarczyk (24. Andrius Gedgaudas), Rafał Pawlak Ż - Robertas Poskus, Marcin Morawski Ż.. SĘDZIA: Piotr Święs (Katowice). WIDZÓW: 2,5 tys.
Widzew ostatnie kilka dni spędził w Wielkopolsce. Po porażce w pucharze ligi z Amiką 0:4, piłkarze z Łodzi do meczu z Groclinem przygotowywali się na zgrupowaniu w Szamotułach. Dzisiaj grają bez Marcina Zająca, Macieja Stolarczyka i Michała Stasiaka. Groclin w najsilniejszym składzie, z Jarosławem Araszkiewiczem i Jackiem Kacprzakiem.

1. min Mecz rozpoczynają łodzianie. Morawski podaje do Poskusa.

Pierwsze minuty wyrównane, obie drużyny badają przeciwnika. Na razie bez groźnych strzałów.

12. min Ładna akcja Groclinu. Z prawej strony boiska dośrodkował Tomasz Rybarczyk, Kłosiński najpierw minął się z piłka, ale potem się po nią cofnął i ładnie uderzył z woleja. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

16. min Zmiana w Groclinie. Odczuwającego skutki kontuzji Jacka Kacprzaka zastępuje ulubieniec grodziskiej publiczności, Nigeryjczyk Phillip Umukoro.

17. min Tuż po wejściu na boisko Umukoro strzela z 16 metrów, jednak bardzo niecelnie.

18. min Żółta kartka dla Augustyniaka za faul na Umukoro.

19. min Prusek strzela z linii pola karnego, piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.

24. min Zmiana w Widzewie, Andrius Gedgaudas zastępuje kontuzjowanego Rafała Kaczmarczyka.

29. min Rafał Witkowski strzela z rzutu wolnego z 30 metrów, piłka przelatuje pół metra nad poprzeczką.

Pierwsze pół godziny meczu należy do Groclinu, jego piłkarze częściej są przy piłce, ale nie potrafię stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej.

33. min Stoper Groclinu Rafał Witkowski strzela z 35 metrów na bramkę Widzewa, piłka o centymetry mija słupek.

38. min Lewandowski szarżuje lewą stroną boiska, ale zamiast podawać piłkę do Umukoro, strzela prosto w bramkarza.

40. min Pierwsza groźna akcja Widzewa. Z linii pola karnego strzela Morawski, tuż nad poprzeczką.

42. min Żółta kartka dla Majdy za faul na wychodzącym na czystą pozycję Morawskim.

43. min Strzał głową Pawlaka mija słupek bramki Groclinu.

44. min Żółta kartka dla Urbaniaka za faul na Umukoro. To drugi kartonik dla piłkarzy Widzewa za przewinienie na młodym Nigeryjczyku.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: Mecz w Grodzisku jest nieciekawy, żadna z drużyn przed przerwą nie przeprowadziła groźnej akcji. Największe zagrożenie dla bramki Olszewskiego niosły strzały z dystansu Rafała Witkowskiego. Słabiej niż w poprzednich meczach gra Jarosław Araszkiewicz. W zespole Widzewa najlepiej gra Marcin Morawski, który w pojedynkę próbuje "rozmontować" obronę Dyskobolii.

Po przerwie obie drużyny pojawiły się na boisku bez zmian.

53. min Akcja Groclinu. Z prawej strony boiska podaje Piechniak, piłkę przejmuje Majda i strzela z 25 metrów. Piłkę czubkami palców odbija Olszewski i uderza ona w poprzeczkę. To na razie najlepsza akcja meczu.

59. min GOOOOOOOL DLA WIDZEWA!!!!! Lewą strona boiska pobiegł z piłką Mirosław Szymkowiak, strzelił z ostrego kąta, piłka skozłowała przed Kotorowskim, który zamiast ją złapać, odbił przed siebie. Tam czyhał Robertas Poskus, który z bliska wpakował ją do siatki. Ten gol obciąża konto bramkarza Groclinu.

63. min Po dośrodkowaniu Araszkiewicza Urbaniak wybija piłkę spod nóg szarżującego Majdy.

65. min Zmiana w Groclinie, Dmitrij Koszakow zastępuje zmęczonego Bogdana Pruska.

72. min Z prawej strony dośrodkowuje Pawlak, ale piłkę spod nóg Morawskiego wybija Witkowski.

Po stracie gola Groclin atakuje, ale robi to bardzo nieskutecznie. O wiele groźniejsze są kontry Widzewa.

74. min GOOOOOOOOOL DLA GROCLINU!!!!! Piękna akcja gospodarzy. Lewą stroną pobiegł Tomasz Rybarczyk, oddał piłkę do Lewandowskiego, który dośrodkował w pole karne. Piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej i dopadł do niej wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Dmitrij Koszakow. Wpakował futbolówkę do pustej bramki.

78. min Żółta kartka dla Morawskiego za faul na Piechniaku.

Mecz zrobił się ciekawy, grodziska publiczność domaga się strzelenia zwycięskiego gola.

80. min Zmiana w Widzewie, Pinkowski za Szymkowiaka

81. min Strzał Koszakowa z 20 metrów broni Olszewski.

88. min Zmiana w Groclinie, Janeczek za Kłosińskiego.

90. min Fatalny błąd Witkowskiego. Podał piłkę pod nogi Poskusowi, ale ten w sytuacji sam na sam z Kotorowskim trafił w bramkarza Groclinu.

90. min W polu karnym szarżuje Janeczek, przewraca go Augustyniak, ale sędzia nie dyktuje jedenastki.

90. min Zmiana taktyczna w Widzewie, Andrzeja Michalczuka zastępuje Chioma Chimeze.

90. min Żółtą kartkę dostaje Andrzej Janeczek.

Koniec meczu!!! Groclin remisuje z Widzewem 1:1 (0:0)

PODSUMOWANIE MECZU: Po beznadziejnym występie w Pucharze Ligi z Amiką Wronki i porażce 0:4, łódzki Widzew nie był faworytem starcia z Groclinem. Udało mu się jednak wywieźć z Grodziska remis. Zawdzięcza go głównie bramkarzowi Groclinu Krzysztofowi Kotorowskiemu, który popełnił fatalny błąd przy bramce Poskusa. W przekroju całego meczu Dyskobolia była zespołem lepszym, ale grała bardzo nieskutecznie. W Widzewie podobali się zwłaszcza Marcin Morawski i Mirosław Szymkowiak.