Relacja minuta po minucie

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1). Lubin, stadion przy ul. Skłodowskiej Curie, sobota, godz. 16.00. BRAMKA: Węgrzyn (18, po dosrodkowaniu z rzutu rożnego Dźwigały). SKŁADY. ZAGŁĘBIE: Mioduszewski - Radżius (63. Górski), Żuraw, Adamski Ż - Manuszewski, Krzyżanowski, Lewandowski (70. Majka), Podbrożny, Szewczyk - Klimek, Grzybowski (83. Nuckowski). POGOŃ: Majdan - Doković, Mosór (59. Pokładowski), Węgrzyn - Bednarz, Skrzypek, Wiechowski, Dźwigała Ż, Kaliciak Ż, CZ - Dymkowski (52. Dubicki Ż), Brasilia (85. Ława). SĘDZIUJE: Marek Mikołajewski. WIDZÓW: 7000.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1). Lubin, stadion przy ul. Skłodowskiej Curie, sobota, godz. 16.00. BRAMKA: Węgrzyn (18, po dosrodkowaniu z rzutu rożnego Dźwigały).

SKŁADY. ZAGŁĘBIE: Mioduszewski - Radżius (63. Górski), Żuraw, Adamski Ż - Manuszewski, Krzyżanowski, Lewandowski (70. Majka), Podbrożny, Szewczyk - Klimek, Grzybowski (83. Nuckowski). POGOŃ: Majdan - Doković, Mosór (59. Pokładowski), Węgrzyn - Bednarz, Skrzypek, Wiechowski, Dźwigała Ż, Kaliciak Ż, CZ - Dymkowski (52. Dubicki Ż), Brasilia (85. Ława).

SĘDZIUJE: Marek Mikołajewski. WIDZÓW: 7000.

4 min - rzut wolny pośredni dla Zagłębia z 12 metrów, Węgrzyn nakładką zablokował Klimka. Lewandowski strzela prosto w mur

GOOOOL!!!

Po okresie przewagi Zagłębia bramkę zdobyła Pogoń

18 min - do dośrodkowania z rzutu rożnego Dźwigały najlepiej wyskoczył Węgrzyn, wyprzedził Mioduszewskiego i głową skierował piłkę do bramki 0:1 !!!!

20 min - żółta kartka dla Kaliciaka za próbę wymuszenia rzutu karnego

25 min - pierwsza groźna sytuacja dla Zagłębia, po kontrze Klimek podał do Lewandowskiego, a ten z pierwszej piłki do Grzybowskiego. Napastnik Zagłębia jest lewonożny, a musiał strzelać prawą nogą. I strzelił, tyle, że fatalnie

27 min - Grzybowski ograł Kaliciaka, następnie w polu karnym Skrzypka, ale niebezpieczeństwo zażegnał Majdan

POGOŃ W DZIESIĄTKĘ!!! CZERWONA KARTKA DLA KALICIAKA!!!

34 min - za faul na Klimku drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Kaliciak

42 min - żółta kartka dla Dźwigały za zbyt szybkie rozpoczęcie gry

KONIEC I POŁOWY

PODSUMOWANIE I POŁOWY: W dotychczasowych czterech meczach w Lubinie w tym sezonie (w lidze i Pucharze Ligi) padło aż 21 bramek. Przez 45 minut spotkania z Pogonią jedna. Gospodarze atakują bez przerwy, ale poza rzutami rożnymi i kilkoma wolnymi niewiele z tego wynika. Stworzyli zaledwie jedną doskonałą okazję do zdobycia gola, którą zmarnował Grzybowski. Po czerwonej kartce dla Kaliciaka gra toczy się już wyłącznie na połowie gości.Za mało jest jednak akcji skrzydłami, a za dużo środkiem.

Pogoń bardzo mądrze się broni, z dala od własnego pola karnego. Majdan nawet nie musiał zbyt wiele razy interweniować, bo większość strzałów piłkarzy Zagłębia jest niecelnych. Bardzo dobrze gra obrona Pogoni, a wręcz doskonale stoper Piotr Mosór, który jest bezbłędny. Goście oddali dwa strzały w kierunku bramki, jeden celny i zdobyli gola.

Po raz pierwszy w Lubinie można coś dobrego powiedzieć o kibicach. Nie tylko przyszli w rekordowej liczbie na stadion, ale jeszcze dopingują! W Lubinie to rzadkość. Mimo, że ich zespół przegrywa, to jeszcze nie zaczęli kląć na piłkarzy. W trzech meczach ekstraklasy w tym sezonie u siebie Zagłebie jednak zawsze pierwsze traciło gola, bo później strzelić przynajmniej trzy i wygrać. Jak będzie w II połowie?

Początek II połowy

Oba zespoły bez zmian. Tylko Bednarz z prawej strony boiska przeniósł się na lewą w miejsce Kaliciaka

46 min - strzał Lewandowskiego z ostrego kąta broni Majdan

52 min - zmiana w Pogoni Dubicki za Dymkowskiego

WYMARZONA SYTUACJA DLA POGONI

55 min - po kontrataku Dubicki dostał podanie od Brasilii i był sam na sam z Mioduszewskim. Jego strzał genialnie obronił bramkarz Zagłębia, podobnie jak dwie dobitki Mosóra. Ten ostatni strzelał dwukrotnie z 5 metrów do praktycznie pustej bramki, ale nie zdołał zdobyć gola

Mosór prosi o zmianę

59 min zmiana za Mosóra Pokładowski

63 min - zmiana w Zagłębiu za obrońcę Radżiusa ofensywny pomocnik Górski

65 min - Brasilia ograł Adamskiego, ale z niewiadomych powodów nie chciał podać do lepiej ustawionego Dubickiego. Powinno być 0:2, ale nie było

66 min najlepsza sytuacja dla Zagłębia po przerwie. Strzał Klimka z 17 metrów obronił Majdan, a Podbrożny nie potrafił z 5 metrów skierować piłki do bramki

Kontuzja Majdana

Zagłębia gra już trojką napastników, do Klimka i Grzybowskiego dołączył stoper Żuraw

70 min - zmiana w Zagłębiu Majka za Lewandowskiego

78 min - żółta kartka dla Adamskiego za faul na Dubickim

81 min - rzut rożny dla Zagłębia, po dośrodkowaniu Grzybowskiego Majdan cudem broni strzał... Wiechowskiego

82 min - żółta kartka dla Dubickiego za faul na Szewczyku

83 min - zmiana w Zagłębiu Nuckowski za Grzybowskiego

85 min - zmiana w Pogoni: Ława za Brasilie

KONIEC MECZU!

PODSUMOWANIE MECZU: Do tego meczu w Lubienie przegrywali wszyscy tracąc średnio po trzy bramki. Pogoń wygrała zasłużenie. Gospodarze, którzy w każdym meczu na swoim boisku strzelali minimum trzy bramki, teraz nie stworzyli nawet tylu stuprocentowych sytuacji, mimo gry w przewadze przez blisko godzinę. Pogoń udowodniła, że jest bardzo dobrze poukładanym zespołem, zwłaszcza w liniach defensywnych. Z sześciu spotkań w tym sezonie tylko dwa zremisowała, resztę wygrywając. Kto nie brał na poważnie szczecinian jako kandydata do tytułu mistrzowskiego teraz musi zmienić zdanie.