Relacja minuta po minucie

Niedziela, 27 sierpnia godz. 17.00, stadion przy al.Piłsudskiego. SKŁADY. STOMIL: Krzyształowicz - Biedrzycki, Lenart, Cecot - Holc, Szwed Ż, Orliński, Januszewski, Tresciński (88. Siniczyn)- Matys, Sawicki (82. Kwiatkowski). RUCH: Wierzchowski - Szuflita, Masternak, Wleciałowski - Jikija (86. Skwara), Surma, Jamróz, Górski Ż, Kwieciński - Bizacki, Śrutwa (71. Mizia). SĘDZIA: Grzegorz Kasperkowicz (Poznań). WIDZÓW: 3500.

Drużynę Ruchu obserwują wysłannicy Interu Mediolan, rywala chorzowskiego zespołu w rozgrywkach Pucharu UEFA.

Mecz w Olsztynie Kibice obserwują tylko z trybuny głównej. Ze względów bezpieczeństwa Prezydent Olsztyna Janusz Cichoń nakazał zamknąć pozostałe sektory stadionu.

2 min Daniel Trescinski wbiega w pole karne Stomilu, ale jego strzał powstrzymują piłkarze Ruchu.

8 min Rzut rożny dla Ruchu wykonuje Krzysztof Bizacki. Dośrodkowuje w pole karne Stomilu, ale żaden z Chorzowian nie potrafił wykorzystać szansy na zdobycie bramki.

13 min Mariusz Śrutwa otrzymał podanie od Roberta Górskiego, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny.

16 min Rafał Szwed oddaje silny strzał z 25 metrów. Rewelacyjnie broni Jakub Wierzchowski.

23 min Piotr Orliński podaje piłkę do Pawła Holca. Holc nie zrozumiał się z Maciejem Sawickim, a jego strzał pewnie chwyta Wierzchowski.

26 min Maciej Sawicki podaje do Piotra Orlińskiego, ten nie zastanawiając się uderza z pierwszej piłki, ale jego strzał obronił Jakub Wierzchowski

31 min Krzysztof Bizacki z odległości 10 metrów strzela wprost w bramkarza Stomilu Andrzeja Krzyształowicza.

Ruch coraz śmielej atakuje olsztyńską bramkę, jednak nie przynosi to porządanego efektu.

34 min Mariusz Śrutwa z ostrego kąta nie trafia do olsztyńskiej bramki.

W polu karnym Stomilu Marek Wleciałowski przewraca Pawła Holca, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego.

40 min Krzysztof Bizacki strzela w kierunku bramki Stomilu, piłka odbiła się od Mariusza Śrutwy i uderza w poprzeczkę.

43 min Bartłomiej Jamróz zagrywa do Mariusza Śrutwy, a ten strzela obok bramki.

44 min Piotr Matys strzela prosto w bramkarza Ruchu Jakuba Wierzchowskiego.

45 min Koniec pierwszej połowy.

Pierwsze 15 minut należało do zawodników Stomilu, poźniej do głosu doszli piłkarze Ruchu. Kilka dogodnych sytuacji strzeleckich zmarnował Mariusz Śrutwa.

50 min Rafał Szwed został ukarany żółtą kartka za faul na Rafale Kwiecińskim.

51 min Rzut wolny wykonuje Krzysztof Bizacki, piłka po jego strzale przelatuje tuz obok bramki Andrzeja Krzyształowicza.

Od kilkunastu minut na boisku nie dzieje się nic ciekawego.

71 min Zmiana w Ruchu. Z boiska schodzi Mariusz Śrutwa, a w jego miejsce wchodzi Maciej Mizia.

72 min Maciej Mizia z 5 metrów nie zdołał pokonać Krzyształowicza.

73 min Robert Górski ukarany żółtą kartka za faul na Pawle Holcu.

77 min Krzysztof Bizacki strzela na bramkę Stomilu. Piłkę z pewnymi trudnościami wyłapuje Andrzej Krzyształowicz.

82 min Zmiana w Stomilu. Boisko opuszcza Maciej Sawicki, a w jego miejsce wchodzi Marek Kwiatkowski.

86 min Zmiana w Ruchu. Boisko opuszcza Mamia Jikija, a w jego miejsce wchodzi Grzegorz Skwara.

88 min Zmiana w Stomilu. Boisko opuszcza Daniel Trescinski, a w jego miejsce wchodzi Andriej Siniczyn.

90 min Sędzia dolicza 2 minuty.

KONIEC !!!

Zawodnicy Ruchu po zakończeniu spotkania dostali karę od swojego trenera Jana Rudnowa - musieli biegać boso po boisku.