Relacja minuta po minucie

Sobota, 19 sierpnia 2000, 16.30, stadion przy ul. Narutowicza. BRAMKI: 0:1 Kłosiński (34.), 1:1 Janoszka (37. karny,), 2:1 Madej. SKŁADY. RUCH: Przewoźnik - Wrzesniewski, Wilk, Szymiński - Myszor, Madej, Janoszka (63.Żaba), Oprzondek Ż , Grzyb (63.Kosmel) - Sierka, Jarosz (71 Cegiełka). GROCLIN: Kotorowski - Kozioł, Witkowski Ż, Lewandowski - Janeczek, Kacprzak, Majda, Rybarczyk, Prusek(54.Umukoro) - Kłosiński Ż(79. Kosmakow), Araszkiewicz (61.Jaskot). SĘDZIUJE: Piotr Wieczerzak (Kraków). WIDZÓW: 2 tys.

Sobota, 19 sierpnia 2000, 16.30, stadion przy ul. Narutowicza. BRAMKI: 0:1 Kłosiński (34.), 1:1 Janoszka (37. karny,), 2:1 Madej.

SKŁADY. RUCH: Przewoźnik - Wrzesniewski, Wilk, Szymiński - Myszor, Madej, Janoszka (63.Żaba), Oprzondek Ż , Grzyb (63.Kosmel) - Sierka, Jarosz (71 Cegiełka).

GROCLIN: Kotorowski - Kozioł, Witkowski Ż, Lewandowski - Janeczek, Kacprzak, Majda, Rybarczyk, Prusek(54.Umukoro) - Kłosiński Ż(79. Kosmakow), Araszkiewicz (61.Jaskot).

SĘDZIUJE: Piotr Wieczerzak (Kraków). WIDZÓW: 2 tys.

Początek meczu w wykonaniu obydwu drużyn jest bardzo słaby.

13 min - Pierwszy strzał na bramkę. Z 18 metrów strzelał Sierka, bardzo niecelnie.

20 min - Pierwszy rzut różny w tym meczu. Wykonawcą jest Araszkiewicz po zgraniu z Kłosińskim wybija piłkę poza boisko.

Olbrzymi upał powoduje, że spotkanie jest bardzo słabym widowiskiem.

23 min - Na trybunach poruszenie. Madej dokładnie podaje w pole karne do Sierki, ale ten oddaje piłkę obrońcom Groclinu.

Gra głównie toczy się w środkowej części boiska, mnożą się niecelne podania.

29 min - Nareszcie! Ładna akcja w wykonaniu Ruchu. Myszor przy linii pola karnego ogrywa Pruska, podaje w pole karne do Jarosza a ten z pierwszej piłki strzela minimalnie nad bramką Kotorowskiego.

33 min - Myszor strzela z 30 metrów z rzutu wolnego. Piłka szybuje nad bramką.

34 min - GOOOL! Araszkiewicz podaje dokładnie w pole karne do wychodzącego Kłosińskiego a ten pokonuje strzałem w długi róg bramkarza gospodarzy.0:1

36 min - Witkowski fauluje w polu karnym szarżującego Jarosza. Sędzia dyktuje rzut karny. Kłosiński otrzymuje żółtą kartkę za dyskusje z sędzią.

37 min - GOOOL! Kotorowski rzuca się w lewy róg, Janoszka strzela w prawy. 1:1

Niewielką przewagę mają gospodarze, jednak goście umiejętnie się bronią.

Podsumowanie I połowy: Po bardzo słabych pierwszych 30 minutach, ostatnie 15 mogło się jednak podobać. Kiedy wydawało się gospodarze zdobędą gola, goście przeprowadzili składną akcję i zdobyli prowadzenie. Ambitni piłkarze Ruchu chwilę później wyrównali. W końcówce Ruch osiągnął nieznaczną przewagę i może to w drugiej połowie przynieść zamierzony efekt. Gospodarze najczęściej akcje przeprowadzają prawą stroną: Szymiński - Myszor - Jarosz.

Groclin niewiele pokazał w pierwszej połowie, docenić należy jednak niezwykłą skuteczność: jedna sytuacja bramkowa - jeden gol. Gdyby Kłosiński miał w przodzie większe wsparcie to akcje gości mogłyby być groźniejsze.

46 min - Sędzia rozpoczął drugą połowę meczu.

50 min - Grzyb zacentrował w pole karne. Niepewnie interweniował Kotorowski wypuszczając piłkę z rąk. Na szczęście dla gości wybił ją Majda.

52 min - Myszor wykonuje rzut rożny. Dokładnie wrzucona piłka trafia na głowę Janoszki, a ten minimalnie przerzuca ją głową nad bramką.

54 min - Umukoro zastępuje Pruska.

55 min - Bardzo niecelne uderzenie Kacprzaka. Strzał z 20 metrów szybuje wysoko nad bramką.

59 min - Kacprzak wrzuca piłkę na pole karne a Majda głową strzela nad bramką.

60 min - Witkowski dostaje żółtą kartę za niesportowe zachowanie.

61 min - Za Araszkiewicza wchodzi Jaskot.

63 min - Za Grzyba wchodzi Kosmel, a za Janoszkę Żaba.

64 min - Kacprzak z rzutu wolnego wrzuca w pole karne. Jaskot dostaje piłkę i naciskany przez obrońców strzela obok słupka.

66 min - Umkoro dośrodkowuje w pole karne, a Rybarczyk strzela głową. Przewoźnik z najwyższym trudem łapie piłkę.

68 min - Kozioł dośrodkowuje w pole karne a Kłosiński strzela głową, minimalnie nad bramką.

Dużą przewagę osiągają goście. Często atakując skrzydłami. Szczególnie groźny jest czarnoskóry Umkoro, który dokładnie wrzuca piłki w pole karne z prawej strony.

71 min - Za Jarosza wchodzi Cegiełka

72 min - Z rzutu wolnego z 30 metrów strzela Kacprzak. Przewoźnik wybija ją przed siebie. Na szczęście na spalonym jest Kłosiński.

76 min - Z ostrego kąta strzela Jaskot. Pzrewoźnik bez problemu łapie piłkę.

78 min - Oprzondek dostaje żółtą kartkę za zagranie ręką.

79 min - Za Kłosińskego wchodzi Kosmakow.

Na boisku niewiele się dzieje, mnożą się kiksy, niecelne zagrania, faule.

85 min - Strzał Kosmakowa zza pola karnego blokuje Wilk.

86 min - GOOOL! Kosmel ucieka w pole karne, podaje do niepilnowanego Madeja a ten przykłada nogę z najbliższej odległości. 2:1 To jedyny celny strzał Ruchu w tej połowie.

90 min - Sędzia dolicza 3 minuty.

92 min - Kacprzak strzela wysoko nad bramką zza pola karnego.

Trwa brutalna walka o każdą piłkę.

93 min - sędzia kończy spotkanie. Szczęśliwi piłkarze Ruchu gratulują sobie nawzajem.

PODSUMOWANIE MECZU: Poziom spotkania był adekwatny do pozycji jakie zajmują obydwie drużyny w ligowej tabeli. Po udanej I połowie, gospodarze przez większą część II byli raczej przez swoich kibiców wygwizdywani, niż oklaskiwani. Groclin grał w II odsłonie bardzo dobrze, piłkarzom z Wielkopolski brakowało jednak skuteczności. Kiedy wydawało się już, że obydwie drużyny pogodziły się już z podziałem punktów, desperacka akcja radzionkowian przyniosła upragnionego gola.

Tak więc po raz kolejny sprawdziła się stara piłkarska mądrość, że wygrywa nie ten, który ma więcej pięknych sytuacji, ale ten kto strzela więcej goli. Te zwycięstwo na pewno na razie ocaliło posadę trenera Piotra Piekarczyka, tylko na jak długo?