Relacja minuta po minucie

Niedziela 13 sierpnia, Zabrze, ul. Roosevelta, g. 17.00. BRAMKI: 0:1 Kałużny (21. min z podania Moskalewicza), 0:2 Kałużny (23. min z podania Sosina), 1:2 Kompała (65. min po podaniu Szemońskiego). SKŁADY. GÓRNIK: Andrzej Bledzewski - Jacek Wiśniewski, Grzegorz Lekki, Rafał Kocyba - Michał Probierz, Adam Kompała, Grzegorz Bonk, Tomasz Prasnal, Dalibor Możanić (52. Marek Szemoński) - Piotr Gierczak (84. Daniel Gacek), Shingayi Kaondera. WISŁA: Artur Sarnat Ż - Marcin Baszczyński Ż, Kazimierz Moskal, Arkadiusz Głowacki - Grzegorz Pater (80. Marek Zając), Radosław Kałużny, Olgierd Moskalewicz, Grzegorz Niciński, Kamil Kosowski Ż (64. Tomasz Kulawik) - Kelechi Iheanacho (66. Maciej Żurawski), Łukasz Sosin. SĘDZIA: Zbigniew Marczyk (Piła). WIDZÓW: 4620.

Niedziela 13 sierpnia, Zabrze, ul. Roosevelta, g. 17.00. BRAMKI: 0:1 Kałużny (21. min z podania Moskalewicza), 0:2 Kałużny (23. min z podania Sosina), 1:2 Kompała (65. min po podaniu Szemońskiego). SKŁADY. GÓRNIK: Andrzej Bledzewski - Jacek Wiśniewski, Grzegorz Lekki, Rafał Kocyba - Michał Probierz, Adam Kompała, Grzegorz Bonk, Tomasz Prasnal, Dalibor Możanić (52. Marek Szemoński) - Piotr Gierczak (84. Daniel Gacek), Shingayi Kaondera.

WISŁA: Artur Sarnat Ż - Marcin Baszczyński Ż, Kazimierz Moskal, Arkadiusz Głowacki - Grzegorz Pater (80. Marek Zając), Radosław Kałużny, Olgierd Moskalewicz, Grzegorz Niciński, Kamil Kosowski Ż (64. Tomasz Kulawik) - Kelechi Iheanacho (66. Maciej Żurawski), Łukasz Sosin.

SĘDZIA: Zbigniew Marczyk (Piła). WIDZÓW: 4620.

Po czwartkowym meczu z Żeljezniczarem trener Wisły Orest Lenczyk uznał, że dzisiaj na ławce rezerwowych usiądą: Ryszard Czerwiec, Tomasz Kulawik, Tomasz Frankowski, Maciej Żurawski i Marek Zając. W wyjściowym składzie Górnika raczej brak niespodzianek.

Pierwszy gwizdek sędziego Marczyka - rozpoczyna Wisła.

6 min. - dośrodkowanie z rzutu wolnego - piłka po strzale głową Nicińskiego mija cel

10 min. - żółta kartka dla Baszczyńskiego, który nieprawidłowo powstrzymywał Kaonderę

11 min. - po centrze z rzutu wolnego Probierza, Wisniewski strzela głową w słupek!

15 min. - strzał Kałużnego z dystansu trafia w mur obrońców, w polu karnym piłka trafia do Sosina, który strzela wprost w Bledzewskiego

21 min. - GOL DLA WISŁY! Moskalewicz podaje do wchodzącego z lewej strony w pole karne Kałużnego, który umieszcza futbolówkę pod poprzeczką

23 min. - 2:0 DLA WISŁY! Kałużny znów w roli głównej: dostaje podanie w głębi pola, wbiega w "szesnastkę" i strzela nie do obrony

27 min. - Baszczyński w ostatniej chwili blokuje strzał z bliska Gierczaka

28 min. - jeden z kibiców gości zapala racę i wkrótce do sektora przyjezdnych wkracza policja; zostaje użyta armatka wodna, policjanci strzelają gumowymi kulami

29 min. - nie ma spokoju również wśród miejscowych, którzy próbują wszcząć bójkę z policją

30 min. - strzał Patera z 18m blokuje Lekki

32 min. - Bonk uderza z rzutu wolnego, piłka zmierza do siatki, ale w ostatniej chwili łapie ją Sarnat

36 min. - z lewej strony dokładnie podaje Kompała, ale z 8m Gierczak strzela głową obok bramki

42 min. - po kornerze Probierza bramkarz Wisły w ostatniej chwili w polu bramkowym uprzedza Kaonderę

44 min. - Wiśniewski strzela głową - Sarnat pewnie łapie piłkę

Koniec pierwszej połowy: w ciągu dwóch minut krakowianie za sprawą Kałużnego znokautowali zabrzan, którzy co prawda próbują wstać z desek po tych ciosach, ale jak na razie nie za bardzo im się to udaje.

Rozpoczyna się druga połowa - obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

48 min. - szybkie wyjście zabrzan z własnej połowy: Probierz zagrywa idealnie na głowę Gierczaka, lecz ten strzela wprost w Sarnata

52 min. - zmiana w Górniku: Szemoński za Możanicia

54 min. - Iheanacho przed szansą na podwyższenie prowadzenia - piłka przelatuje obok słupka

55 min. - Bonk strzela w lewej strony, Sarnat odbija piłkę, która toczy się wzdłuż linii bramkowej

58 min. - znów gorąco pod krakowską bramką: Gierczak dwukrotnie próbuje pokonać Sarnata - bez skutku

61 min. - Prasnal z dystansu strzela ponad bramką

62 min. - żółta kartka dla Kosowskiego za faul na Szemońskim

64 min. - zmiana w Wiśle: Kulawik za Kosowskiego

65 min. - GOL DLA GÓRNIKA! w polu karnym Szemoński zgrywa do Kompały, który nie ma problemów z pokonaniem Sarnata

66 min. - zmiana w Wiśle: Żurawski za Iheanacho

70 min. - Górnik wciąż w natarciu: Bonk strzela z dystansu, piłka mija bramkę

72 min. - kolejny atak zabrzan - Szemoński głową obok słupka

73 min. - żółta kartka dla Sarnata za opóźnianie wprowadzenia piłki do gry

77 min. - szybkie wyjście "wiślaków": Bledzewski wybija piłkę na róg po strzale Patera

GÓRNIK wciąż w natarciu: cała seria dośrodkowań w pole karne Probierza - obrońcy Wisły są jednak czujni

80 min. - zmiana w Wiśle: M. Zając za Patera

84 min. - zmiana w Górniku: Gacek za Gierczaka

90 min. - sędzia dolicza 4 minuty - zabrzańscy kibice wciąż mają nadzieję, że będzie remis.

KONIEC MECZU - ZWYCIĘSTWO WISŁY!

PODSUMOWANIE MECZU

Na nic zdała się ambicja zabrzan w drugiej części gry - wygrali krakowianie, którym udało się obronić dwubramkowe prowadzenie z pierwszej połowy. Wisła nie zachwyciła, Górnik się starał, ale w czwartym ligowym meczu poniósł trzecią porażkę