Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rajevac rozstał się z reprezentacją Ghany

Milovan Rajevac, który jeszcze w lipcu doprowadził afrykańską drużynę do historycznego ćwierćfinału mistrzostw świata podpisał kontrakt z arabskim zespołem Al Ahly Jeddah.
Informacje o tym, że Rajevac nie będzie już pracował z reprezentacją potwierdziła jedna z saudyjskich gazet. Według niej szkoleniowiec pojawił się w ich kraju, gdzie ustalał szczegóły umowy. Doniesienia są na tyle zaskakujące, że o niczym nie wie jeszcze federacja Ghany. Wcześniej Afrykanie proponowali szkoleniowcowi - nowy - czteroletni kontrakt.

Prezydent klubu książę Khalid bin Fahd potwierdził, że Serb podpisał roczną umowę. Jak podaje gazeta na jej mocy będzie zarabiać 4,5 miliona dolarów rocznie.

Prowadzona przez Rajevaca reprezentacja świetnie spisywała się na ostatnim mundialu w RPA. Ghańczycy jako jedyna z afrykańskich drużyn nie zawiodła. Wyszła z grupy z drugiego miejsca, a następnie pokonała faworyzowanych Amerykanów. Przygodę zakończyła na ćwierćfinale. Dramatyczny mecz z Urugwajem zakończył się remisem i rzutami karnymi, w których lepsi okazali się piłkarze z Ameryki Południowej.

Rajevac pracował z drużyną z Czarnego Lądu przez dwa lata.

Capello zapowiedział odejście po Euro 2012 ?