Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Jamie Carragher: Trener kadry powinien być Anglikiem

Środkowy obrońca Liverpoolu Jamie Carragher chce utrzymać narodowy charakter reprezentacji. Uważa, że Anglia nie powinna naturalizować piłkarzy, mimo że czynią to inne ekipy. Carragher twierdzi także, że cały sztab, łącznie z trenerem kadry, powinien być angielski... co na to aktualny szkoleniowiec - Włoch Fabio Capello?
Jamie Carragher z racji doświadczenia pełni rolę komentatora wydarzeń dotyczących reprezentacji. Ostatnio wypowiedział się na temat jej narodowego charakteru.

- Zawsze mówiłem, że skład powinien być w całości angielski. Inne kraje mogą łamać tę zasadę, ale nie sądzę, że my powinniśmy. I nie chodzi mi tylko o piłkarzy. Mówię także o trenerze - powiedział Carragher w talksport.

- Grałem dla Capello, mieliśmy dobre relacje i mam dla niego wiele szacunku i będę go wspierał. Ale uważam, że najlepszy dla kadry byłby trener z Anglii.. To dotyczy także menadżerów, doktorów, całego sztabu - tłumaczy piłkarz.

- Ludzie mówią, że nie mamy wystarczająco dobrych szkoleniowców w kraju, ale to nie ma znaczenia. Bo istotą reprezentacji narodowej jest wybór najlepszych piłkarzy czy trenerów z własnego kraju - kończy Jamie Carragher.

Zarzuty wobec dziennikarzy - Capello