Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy trener Argentyny: Maradona unika kontaktu ze mną

Tymczasowy trener reprezentacji Argentyny Sergio Batista zdradził, że ma problem ze skontaktowaniem się z byłym szkoleniowcem Diego Maradoną. - Dzwoniłem do niego dwa razy, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi z jego strony - zdradził selekcjoner.
Maradona został zwolniony ze stanowiska w lipcu po 18. miesiącach pracy z kadrą. Powodem była bardzo słaba postawa Argentyny w ćwierćfinale afrykańskiego mundialu. Oficjalnie zwolniono "Boskiego Diego", gdyż nie godził się na zmiany w swoim sztabie.

Następcą został Sergio Batista, który grał z Maradoną w mistrzowskiej reprezentacji z 1986 roku. W wywiadzie dla gazety "El Mundo" zdradza, że ma nadzieję na rozmowę "w cztery oczy" ze swoim poprzednikiem na temat kadry, jednak wcześniej chciał z nim porozmawiać na tematy bardziej osobiste.

- Dzwoniłem do niego dwa razy - nie w sprawach technicznych związanych z zespołem, czy piłkarzami, ale po prostu, żeby spytać co u niego słychać. Niestety nie uzyskałem żadnej odpowiedzi z jego strony - przyznał Batista.

- Nie mam żadnego problemu z Maradoną, ani z jakikolwiek innym trenerem Argentyny. Chciałbym tylko spotkać się z każdym z nich, by wymienić poglądy, a Diego jest na tej liście. Nie interesowały mnie kwestie zawodowe, gdy do niego dzwoniłem, gdyż to chcę zostawić na inną okazję. Bardziej ciekawił mnie aspekt ludzki - dodał szkoleniowiec.

Mniejsze wydatki klubów w okienku transferowym ?