Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Blanc: Francja potrzebuje kluczowych graczy na kwalifikacje Euro 2012

Trener reprezentacji Francji Laurent Blanc przyznał, że decyzje komisji dyscyplinarnej francuskiej federacji piłkarskiej, która nałożyła we wtorek na podstawowych piłkarzy kadry kary, mogą mieć negatywny wpływ na grę ?Trójkolorowych? w eliminacjach do Euro 2012.
Na 18 reprezentacyjnych meczów komisja dyscyplinarna francuskiej federacji zdyskwalifikowała Nicolasa Anelkę. Patrice Evra nie zagra w pięciu spotkaniach, Franck Ribéry w trzech, Jeremy Toulalan w jednym. Blanc prosił wcześniej federację o łagodność, zwłaszcza, że przy powołaniach na ostatni towarzyski mecz z Norwegią pominął całą 23-osobową kadrę z RPA.

- Oczywiście nie jest to idealna sytuacja dla francuskiego futbolu. Będę potrzebował wszystkich najważniejszych piłkarzy w kwalifikacjach Euro 2012. Miałem nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie tej sytuacji do końca sierpnia. Myślałem, że zakaz gry dla wszystkich graczy w meczu z Norwegią wystarczy. Ale tak niestety nie jest i nie ma co się na tym rozwodzić - powiedział selekcjoner reprezentacji Francji.

- Teraz koncentrujemy się, aby wybrać jak najlepszy skład na pierwsze mecze eliminacji z Białorusią i Bośnia i Hercegowiną.

Laurent Blanc, oprócz zdyskwalifikowanych piłkarzy, ma kolejne zmartwienie. Samir Nasri z Arsenalu Londyn nabawił się kontuzji kolana i będzie pauzował przez następny miesiąc.

Kary za francuski strajk. 18 meczów dla Nicolasa Anelki  >