W³ochy przegra³y z Wybrze¿em Ko¶ci S³oniowej 0:1

W meczu towarzyskim dwóch uczestników niedawnego mundialu W³ochy przegra³y 0:1 z Wybrze¿em Ko¶ci S³oniowej. Jedyn± bramkê meczu w 55. minucie strzeli³ Kolo Toure.

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę ?

Oba zespoły nie wyszły z grupy podczas mundialu. O ile WKS trafił do bardzo trudnej grupy i awans przegrał w meczach z Brazylią i Portugalią, to dla Włochów, których w grupie wyprzedziła S³owacja, była do wielka porażka. Mecz z WKS był pierwszym w roli trenera reprezentacji dla Cesare Prandellego i choć zespół zagrał lepiej niż na mundialu to przegrał.

Zdecydowała akcja z 55. minuty gdy po dośrodkowaniu ze skrzydła Guy'a Demela, głową pi³kê do bramki rywali skierował Kolo Toure. Nie powstrzymał go debiutujący w reprezentacji bramkarz Salvatore Sirigu. Włochom nie pomógł też inny debiutant, czarnoskóry napastnik Interu Mediolan Mario Balotelli.

Najlepszą akcję do strzelenia gola Włosi zmarnowali kilka minut przed strzałem Toure. W 47. minucie, gdy stoper Marco Motta w doskonałej sytuacji trafił w słupek.

Trener Kamerunu: ? Taktyka nieważna