Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Didier Deschamps wspomoże Blanca

Didier Deschamps, były znakomity piłkarz reprezentacji Francji, a obecnie trener Olympique Marsylia, zapowiedział, że Laurent Blanc, nowy trener kadry, może liczyć na jego pełne wsparcie w odbudowywaniu siły i wizerunku reprezentacji.
Francja skompromitowała się podczas mistrzostw świata w RPA. Nie tylko grała fatalnie, ale targały nią także wewnętrzne konflikty, których kulminacją był strajk piłkarzy i odmowa wzięcia udziału w treningu.

Z trudnym zadaniem odbudowy siły i wizerunku kadry zmierzyć się będzie musiał Laurent Blanc, który zastąpił na stanowisku szkoleniowca Francji Raymonda Domenecha.

Blanc może jednak liczyć na wsparcie ludzi piłki we Francji. Swoje poparcie dla jego dzieła ogłosił Didier Deschamps - trener Olympique Marsylia.

- Kluczowa jest relacja między kadrą i klubami. Musimy stale współpracować i czasem podejmować decyzje sprzeczne z interesami klubów - powiedział w sobotę dla L'Equipe Deschamps.

- Za czasów Domenecha nie było żadnej komunikacji między klubami a kadrą. Teraz będzie inaczej. Będziemy wymieniać się informacjami i konsultować w sprawach kadry - dodał Deschamps.

Śledztwo w Portugalii ?