Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ostatnia kolejka w piłkarskiej II lidze

W ostatniej kolejce drugoligowego sezonu wygrały swoje mecze Ruch Radzionków, Zagłębie Sosnowiec i GKS Jastrzębie.
Wygrana jastrzębian w Łowiczu nie miała żadnego znaczenia jeśli chodzi o utrzymanie, bo przed meczem ich strata do ostatniego bezpiecznego miejsca wynosiła cztery punkty.

Grupa zachodnia

Ruch Radzionków 3 (1)

Miedź Legnica 1 (1)

Bramki: 0:1 Musiałowski (21.), 1:1 Suker (38.), 2:1 Matus (56.), 3:1 Trzcionka (84.)

Ruch: Kiełpin - Farkas, Rzepka, Zioło, Kowalski - Foszmańczyk, Paweł Giel, Gierczak (66. Dziewulski) - Suker (60. Jarka), Gielza (55. Matus), Piotr Giel (75.Trzcionka)

Miedź: Stamenković - Pilarski Ż, Kucharzak, Cisse, Żółtowski Ż - Orłowski (77.Zieliński), Bakrac (44. Gawlik), Spaczyński (63. Dorobek), Łysak (56. Ochota) - Musiałowski, Garuch

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).

Widzów: 1 200



Zagłębie Sosnowiec 1 (0)

Czarni Żagań 0

Bramka: 1:0 Filipowicz (83.).



Nielba Wągrowiec 4 (0)

GKS Tychy 1 (0)

Bramki: 0:1 Nowak (61.), 1:1 Sarbinowski (65.), 2:1 Leśniewski (68.), 3:1 Gryszczyński (71.), Halaburda (82.).



W pozostałych meczach:

Górnik Polkowice - Ślęza Wrocław 3:1 (2:1): Wacławczyk (38.), Piotrowski (41.), Grzybowski (71. karny) - Szymański (14. samobójcza);

Zawisza Bydgoszcz - Polonia Słubice 1:1 (0:1): Sobczak (53.) - Posmyk (17.);

Olimpia Grudziądz - Tur Turek 1:1 (1:0): Ruszkul (20.) - Hirsz (68.);

Jarota Jarocin - Raków Częstochowa 0:0,

Bałtyk Gdynia - Unia Janikowo 0:4 (0:0): Hulisz (47.), Dettlaff (83. karny), Mądrzejewski (89.), Krzywicki (90. + 5.);

Lechia Zielona Góra - Elana Toruń 0:1 (0:1): Grube (19.).



Tabela końcowa:

1. Radzionków 34 76 61:25
2. Polkowice 34 68 56:31
3. Zagłębie 34 62 44:21
4. Zawisza 34 59 54:30
5. Wągrowiec 34 55 48:38
6. Grudziądz 34 53 44:40
7. Jarocin 34 48 42:39
8. GKS Tychy 34 48 40:41
9. Czarni 34 47 46:42
10. Raków 34 45 38:31
11. Bałtyk 34 41 44:38
12. Słubice 34 39 31:47
13. Zielona Góra 34 36 33:54
14. Tur 34 35 27:36
15. Miedź 34 35 33:58
16. Elana 34 34 31:47
17. Janikowo 34 33 44:72
18. Ślęza 34 22 30:56
Awans: Ruch Radzionków i Górnik Polkowice.

Spadek: Ślęza Wrocław i Unia Janikowo.

Grupa wschodnia

Pelikan Łowicz 0

GKS Jastrzębie 1 (1)

Bramka: 0:1 B. Kopacz (13.)

W pozostałych meczach: LKS Nieciecza - Concordia Piotrków Trybunalski 2:1, Kolejarz Stróże - Start Otwock 2:2, Olimpia Elbląg - Okocimski KS Brzesko 3:1, Resovia Rzeszów - Wigry Suwałki 3:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2:0, Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1, Przebój Wolbrom - Stal Rzeszów 1:6, Hetman Zamość - Jeziorak Iława 0:3 (walkower).



Tabela końcowa:

1. Nieciecza 34 72 56:21
2. Stróże 34 61 53:35
3. Resovia 34 60 51:25
4. Okocimski 34 59 46:42
5. Otwock 34 59 44:33
6. Świt 34 58 57:46
7. Wysokie Maz. 34 56 53:36
8. Suwałki 34 56 56:34
9. Jeziorak 34 51 37:27
10. Pelikan 34 45 39:36
11. Elbląg 34 45 45:53
12. Stal Rz. 34 42 47:49
13. Olsztyn 34 39 36:44
14. Jastrzębie 34 38 43:50
15. Piotrków Tr. 34 34 34:49
16. Aleksandrów Ł. 34 34 29:43
17. Wolbrom 34 20 35:83
18. Hetman 34 16 20:84
Awans: LKS Nieciecza i Kolejarz Stróże.

Spadek: Hetman Zamość, Przebój Wolbrom, Sokół Aleksandrów Łódzki, Concordia Piotrków Trybunalski, GKS Jastrzębie i OKS 1945 Olsztyn.