Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA: Dwóch dodatkowych sędziów na liniach bramkowych

UEFA zapowiedziała, że przez następne dwa sezony w meczach Ligi Mistrzów i eliminacji do Euro 2012 na boisku pojawią się dwaj dodatkowi sędziowie. Mają obserwować linie bramkowe. - Dwie pary oczu więcej, na pewno pomogą sędziemu głównemu - powiedział Michel Platini.
Eksperyment z dwoma dodatkowymi sędziami na liniach bramkowych był testowany w zakończonej niedawno edycji Ligi Europejskiej. Ma to być alternatywa dla wprowadzenia do futbolu powtórek telewizyjnych. IFAB (organ zajmujący się przepisami) zatwierdził przedłużenie eksperymentu na kolejne dwa lata europejskich rozgrywek.

- Dodatkowi sędziowie wprowadzą większą płynność w grze. Obecność telewizji często uwypukla błędy arbitrów. Sędzia widzi dużo, ale dwie pary oczu więcej pomogą mu w podjęciu właściwej decyzji - powiedział Platini.

- Mój problem, jako pomysłodawcy tego projektu i szefa UEFA, polega na tym, że muszę pokryć jak największą powierzchnię boiska. Dlatego walczę o to, gdy telewizyjne kamery pokazują wszystko w zwolnionym tempie - dodał Francuz.

Angielska Federacja zapowiedziała, że nowe przepisy nie będą stosowane w Premier League.

Mourinho chce zdobyć "Wielkiego Szlema" - czytaj tutaj ?


Więcej o: