Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MLS. Piotr Nowak oskarża Fredrika Ljungberga

W amerykańskiej lidze piłki nożnej (MLS) nie ustają komentarze po tym, jak trener zespołu Philadelphia Union, Piotr Nowak niesłusznie oskarżył Fredrika Ljungberga o symulowanie. - Uważam, że to zbyt żałosne, aby odpowiadać na taki zarzut - komentuje sytuację Szwed.
W ubiegły czwartek Szwed musiał opuścić boisko już w 60. minucie. To skutek silnego uderzenia w plecy, które miało miejsce jeszcze w pierwszej połowie meczu. Zespół Ljungberga FC Sounders utrzymał do końca prowadzenie i wygrał z Philadelphia Union 2:0.

Po czterech dniach zabiegów Ljungberg wraca powoli do zdrowia, ale wciąż szerokim echem odbija się w mediach sytuacja z tamtego spotkania. - Są piłkarze, którzy tarzają się po murawie, jakby ktoś do nich przed chwilą strzelił - wypalił zaraz po czwartkowym meczu trener Philadelphia Union Piotr Nowak. Polski szkoleniowiec miał na myśli zachowanie Ljungberga, który jego zdaniem symulował. - Spodziewałem się bardziej uczciwej gry po kimś takim jak Fredrik Ljungberg, który ma za sobą setki meczów na najwyższym poziomie. To co zrobił było poniżej jego poziomu - mówił wzburzony Nowak.

Media oceniają, że polski trener wybrał zły przykład, aby wskazać problem coraz częściej obecnego na boiskach aktorstwa, które ma prowadzić do wymuszenia na sędziach korzystnej reakcji. Kontuzja Ljungberga nie podlega dyskusji. Szwed nawet po kilku dniach rehabilitacji odczuwa ból i ma problemy z poruszaniem się.

- To śmiechu warte - komentuje uwagi Piotra Nowaka poszkodowany. - Kiedy to usłyszałem, po prostu się roześmiałem. Szczerze? Uważam, że to zbyt żałosne, aby odpowiadać na taki zarzut.

Fredrik Ljungberg występuje na boiskach MLS od 2008 roku. Wcześniej znany był przede wszystkim z występów w Arsenalu Londyn, gdzie spędził 9 lat swojej kariery. Był też ważną postacią reprezentacji Szwecji, w której grał w latach 1998-2008. Co ciekawe, swoją pierwszą bramkę dla kraju zdobył w wygranym 1:0 meczu z Polską na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 1999 roku.

Piotr Nowak w USA zakończył swoją karierę piłkarską i od 2004 roku zajmuje się szkoleniem piłkarzy. Od trzech lat jest trenerem reprezentacji młodzieżowej Stanów Zjednoczonych. Philadelphia Union prowadzi od 2009 roku. W Polsce Nowak pamiętany jest głównie z czasów regularnych występów w kadrze Henryka Apostela (lata 90. ubiegłego wieku), oraz z bardzo udanego okresu gry w Bundeslidze (TSV 1860 Monachium).

Serwis specjalny: Sport w USA ?