Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Franciszek Smuda powołał kadrę na turniej w Tajlandii

- To będzie trener na szóstkę - zapewnia prezes PZPN Grzegorz Lato po podpisaniu kontraktu z Franciszkiem Smudą. Selekcjoner ma zarabiać 45 tys. euro miesięcznie
Ekstraklasa.tv: Oby Pawełek nie grał tak w kadrze ?

Smuda podpisał kontrakt do sierpnia 2012 r., z możliwością przedłużenia do MŚ 2014 w Brazylii. - Cieszę się, że wreszcie doszło do porozumienia, bo oczekiwanie niczego dobrego nie buduje - mówił w piątek Smuda. W umowie nie ma zapisu o trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia. Sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina stwierdził, że klauzulę wymyśliły media, ale selekcjoner tego nie potwierdził. - Media to czasem moja prawa ręka - śmiał się Smuda. - Taka klauzula była nie do przyjęcia, nigdzie na świecie czegoś takiego nie ma. Zaufanie trzeba mieć od początku do końca.

Smuda ma zarabiać 45 tys. euro miesięcznie, 25 tys. mniej od Leo Beenhakkera. Ponad połowę pensji Holendra wypłacał jednak sponsor, zarobki Smudy weźmie na siebie PZPN.

Wciąż nie wiadomo, z kim będzie współpracował Smuda. Związek nie dogadał się z asystentem Tomaszem Wałdochem i trenerem bramkarzy Jackiem Kazimierskim w kwestii pensji. Pierwszy oczekuje 40 tys. zł, drugi - 30 tys. - Liczę, że strony spotkają się "po drodze" - mówił Smuda. Kandydatami na dyrektora kadry są Włodzimierz Lubański i Marek Koźmiński. - Ja przedstawiłem związkowi tylko jedną kandydaturę, Marka - powiedział trener. Lubańskiego - jako zaufanego człowieka dyrektora związku Jerzego Engela - chce Smudzie narzucić PZPN. Smuda ogłosił w piątek kadrę na turniej o Puchar Króla, który odbędzie się w Tajlandii. Drużyna złożona głównie z piłkarzy ekstraklasy zagra z Danią (17 stycznia), Tajlandią (20 stycznia) oraz Singapurem (23 stycznia). 3 marca Polska w najsilniejszym składzie zmierzy się w Kielcach z Bułgarią.

Zdobądź koszulkę z autografem Ireneusza Jelenia! ?

Kadra na turniej w Tajlandii:

Bramkarze: Mariusz Pawełek (Wisła Kraków), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa).

Obrońcy: Piotr Brożek (Wisła Kraków), Tomasz Brzyski (Ruch Chorzów), Kamil Glik (Piast Gliwice), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów).

Pomocnicy: Janusz Gol (GKS Bełchatów), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Adam Matuszczyk (1.FC Köln, Niemcy), Łukasz Mierzejewski (Cracovia), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Jakub Tosik (GKS Bełchatów).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Lech Poznań), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Marcin Robak (Widzew Łódź).

Smuda podpisał umowę z PZPN - W mojej kadrze nie będzie układów ?