Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Castrol Index: wyleczony Rosicky może dać Czechom miejsce w barażach

Analiza programu Castrol Index pokazuje, że Czesi bardziej przypominają maszynę do wygrywania, jeśli w ich składzie jest Tomasz Rosicky. W sobotę Polska reprezentacja zmierzy się z drużyną Czech w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 w RPA.
Więcej ciekawych analiz Castrol Index najdziesz tutaj: ?

Jego absencja miała ogromny negatywny wpływ na postawę Czechów w eliminacjach 2010 FIFA MŚ , gdy ten zespół wygrał ledwie raz w siedmiu spotkaniach. Jego powrót nie mógł przyjść w lepszym dla nich czasie, gdy kwalifikacje wkroczyły w decydująca fazę.

Od kiedy Rosicky zadebiutował w narodowych barwach, a było to w lutym 2000 roku, zagrał 69 razy. w tym czasie jego drużyna wygrała dwie trzecie spotkań (67%), a jego zespół osiągnął średnią 2,3 gola na mecz.

Gdy brakowało tego rozgrywającego, Czesi wygrali mniej niż połowę meczów i strzelili średnio 1,56 gola.Polacy przed ostatnią szansą poprawy na wyjazdach

Program Castrol Performance pokazuje, że silni u siebie Polacy tracą wiele na wyjazdach. Podczas gdy na własnym boisku są niepokonani z ośmioma punktami na koncie w eliminacjach 2010 FIFA MŚ, Polacy tracą wiele występując na wyjeździe. Do kraju przywieźli zaledwie trzy punkty.

Ich statystyka goli na mecz, skuteczności i dokładności podań u siebie jest imponująca. Na wyjazdach stracili ponad gola średnio więcej, niż u siebie. Z Czechami, bez wyrzuconego Leo Beenhakkera, Polacy mają ostatnią szansę poprawienia wyjazdowej formy i zachowania szans na wyjazd do RPA.Castrol Performance Data przewiduje szanse zespołów na wynik:

Zwycięstwo Czech - 58 proc.

Remis: 24 proc.

Zwycięstwo Polski - 18 proc.