Bundesliga. 15. kolejka. Tomasz Hajto zdobył gola.

Pierwszy mecz w tym sezonie przegrał lider Bundesligi Bayer Leverkusen. Piłkarze Klausa Toppmoellera ulegli w Bremie Werderowi 1:2, ale utrzymali pierwszą pozycję w tabeli. Tomasz Hajto zdobył z karnego pierwszego gola dla Schalke w wygranym 3:0 spotkaniu w Norymberdze.

- Co za cholerny koniec cholernego tygodnia - wyrwało się po meczu w Bremie reprezentacyjnemu pomocnikowi Niemiec Rene Schneiderowi. - Po dwóch zamglonych dniach przegraliśmy w Turynie z Juventusem 0:4 w Lidze Mistrzów. A teraz jeszcze taka porażka z Werderem - złościł się pomocnik Bayeru.

Była to pierwsza porażka Bayeru w tym sezonie Bundesligi. Wcześniej wygrali 11 spotkań i trzy zremisowali. Po piłkarzach lidera widać było, że nie bardzo mogą się skoncentrować. Mimo to udało im się objąć prowadzenie po strzale właśnie Schenidera w 38. minucie. Ale gospodarze wyrównali po zaledwie 60 s po golu Marco Bode (98. w karierze dla Werderu).

Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie holenderski obrońca Frank Verlaat. Nie był to koniec nieszczęść gości. W 71. minucie z czerwoną kartką został wyrzucony z boiska reprezentacyjny obrońca Niemiec Jens Nowotny.

W Norymberdze Schalke 04 objęło prowadzenie po golu Hajty z karnego w 62. minucie. Mimo że telewizyjne powtórki pokazały, że zawodnik Nuernberg został trafiony piłką w ramię po zagraniu głową Marca Wilmotsa, sędzia wyrzucił obrońcę gospodarzy z boiska. Pięć minut później dołączył do niego były obrońca reprezentacji Polski Tomasz Kos, który dostał drugą żółtą kartkę za brutalny faul.

Sobotnie wyniki

TSV 1860 Monachium - Energie Cottbus 1:0 (0:0): Max (72.).

VFB Stuttgart - Borussia Moenchengladbach 1:1 (0:0): Wenzel (49.) - Kuentzel (90.).

Nuremberg - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:3 (0:0): Hajto (62. - karny), Sand (89., 90.).

Werder Brema - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1): Bode (39.), Verlaat (58.) - Schneider (38.).

FC Köln - Borussia Dortmund 0:2 (0:2): Amoroso (17. - karny), Ewerthon (42.).

Kaiserslautern - SC Freiburg 3:0 (0:1): Klose (31., 51.), Ramzy (46.).

Hansa Rostock - VfL Wolfsburg 1:2 (0:1): Beierle (89.) - Marić (32., 65.).

Herth Berlin - Bayern Monachium 2:1 (0:0): Neuendorf (71.), Dardai (84.) - N. Kovac (46.).

HSV Hamburg - St Pauli 4:3 (3:0): Meijer (4.), Fukal (8.), Benyamin (45.), Barbarez (52.) - Meggle (47.), Trulsen (79., 82.-karny).

1. Bayer 15 36 38-17

2. Borussia D. 15 34 26-9

3. Bayern 15 32 31-7

4. Kaiserslautern 15 31 33-20

5. Werder 15 29 24-16

6. Hertha 15 27 25-19

7. Schalke 15 25 19-17

8. Stuttgart 15 23 18-15