Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Anglicy dyskryminują polskich kibiców piłki nożnej?

Na jednym z forów internetowych można znaleźć opinie zirytowanych kibiców, którzy nie mogli kupić biletów na mecz piłkarski Tottenham-Wisła, który ma się odbyć w Londynie 18 września. Polscy kibice uważają, że są dyskryminowani i oskarżają organizatorów meczu o rasizm.
Internauta Geezer, jako pierwszy poruszył ten temat na forum internetowym Wisły Kraków . Geezer uważa, że właściciele klubu Tottenham robią wszystko, żeby polscy kibice nie mogli kupić biletów na ten mecz.

Geezer, Polak mieszkający na stałe w Londynie, tak opisuje problem. - Tottenham odmówił już sprzedaży biletów ponad tysiącowi Polaków. Mimo, że mieszkam w Londynie kilka lat, to nie mogę pójść na mecz - pisze na jednym z forum internauta Geezer. - Gdy po raz kolejny próbowałem kupić bilet na mecz, kasjer poznając mój polski akcent, poinformował mnie, że biletu kupić nie mogę, bo jestem Polakiem. To czysty rasizm! - denerwuje się internauta.

Geezer o pomoc w zdobyciu biletu poprosił swoją koleżankę, która jest fanką Tottenhamu.

- Pierwsze pytanie, jakie padło przy kasie to: "czy to bilet dla Polaka?" To jawna dyskryminacja. Rozumiem, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, ale nie potrafię zrozumieć, że Tottenham oficjalnie informuje ludzi, że jeśli jakiś Polak zostanie rozpoznany w jednym z sektorów przeznaczonych dla Angielskich kibiców zostanie wyproszony z meczu, bez możliwości odzyskania pieniędzy za bilet - opisuje sytuację na forum Geezer.

Bilety dla Polaków tylko w sektorach dla gości

Nasza dziennikarka przebywająca na Wyspach sprawdziła doniesienia Geezera. Okazało się, że bilety na mecz można bez problemu zamówić drogą on-line - po zarejestrowaniu się na stronie klubu, co udało jej się zrobić bez problemu.

- Klub Tottenham sprzedaje bilety tylko w sektorach przeznaczonych dla kibiców Spurs. Oto informacja ze strony klubu: "All seats sold on this site for matches at White Hart Lane are for Spurs supporters only. Any opposition supporters purchasing seats in Spurs areas risk ejection from the stadium." (Bilety sprzedawane za pośrednictwem tej strony są przeznaczone tylko dla kibiców Spurs. Kibice przeciwnych drużyn, którzy kupią bilety w sektorach przeznaczonych dla kibiców Spurs ryzykują wyproszenie ze stadionu).

I wyjaśnia, dlaczego Polak nie mógł kupić biletów na mecz Tottenham-Wisła Kraków:

- Polak - kibic Wisły Kraków prawdopodobnie nie zrozumiał się ze sprzedawcą, i chciał kupić bilet w sektorze przeznaczonym dla kibiców angielskiej drużyny. Kasjer nie może sprzedawać biletów Polakom w sektorze dla kibiców Tottenhamu. Chodzi o bezpieczeństwo - wyjaśnia dziennikarka portalu Gazeta.pl. - Polacy - kibice Wisły - mogą kupić bilety wyłącznie w sektorze dla gości. Wisła dostała od swojego angielskiego rywala 3200 wejściówek, z czego 2 tys. ma być rozprowadzonych w Polsce, natomiast 1200 w Londynie. Być może bilety w sektorze gości już się skończyły - stąd problemy Polaków przy kasie - dodaje dziennikarka.

Informacje o sposobie kupowania biletów przez polskich kibiców zamieścił na swojej stronie internetowej także klub Wisła Kraków.

W ich komunikacie także czytamy, że kibice Wisły mają nakaz kupowania biletów wyłącznie w sektorze dla gości, a kto "nie dostosuje się do tej prośby, może zostać nie wpuszczony na stadion lub z niego wyproszony bez prawa zwrotu kosztów za zakupiony bilet".