Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paragwaj: Mistrzowie defensywy

"Gdyby zdobywali gole z taką łatwością, jak się bronią, byliby mistrzami świata. A tak są mistrzami remisu" - napisał o Paragwajczykach hiszpański dziennik "AS".
Paragwajska defensywa przynosi niebywałe efekty. W eliminacjach MŚ nie przegrali meczu nawet z Argentyną, u siebie pokonali Brazylię. Choć z drugiej strony niedawno w spotkaniu towarzyskim na Wembley ulegli Anglii aż 0:4. Dopiero na ostatni mecz z Hiszpanią wróci legendarny bramkarz José Chilavert ukarany za to, że w eliminacjach opluł Brazylijczyka Roberto Carlosa. Czy z nim w składzie bramka Paragwaju znów będzie niezdobytą twierdzą?

Jose Chilaverta zna każdy kibic na świecie. Charyzmatyczny piłkarz łączy ogień z wodą - broni bramek i je zdobywa (z rzutów wolnych i karnych) - i niewątpliwie jest jedną z największych osobowości we południowoamerykańskim futbolu. Tyle że jego temperament czasami obraca się przeciwko drużynie.

Typ "Gazety":

szybki powrót do kraju.

Kandydat na gwiazdę:

Roque Santa Cruz (Bayern Monachium)

Trener:

Cesare Maldini

Podstawowa jedenastka:

Chilavert (Strasbourg) - Arce (Palmeiras), Ayala (River Plate), Gamarra (AEK Ateny) - Acuna (Real Saragossa), Struway (Libertad), Gavilan (Tecos), Predes (FC Porto), Bonet (Libertad)- Cardozo (Toluca), Santa Cruz (Bayern Monachium).

Związek:

Liga Paraguaya de Futbol powstała w 1906 roku.

Oficjalna strona internetowa:

http://www.apf.org.py/

Stroje:

koszulki w biało-czerwone pionowe pasy, spodenki i getry niebieskie.

Liczba występów w MŚ:

5

Miejsce w rankingu FIFA:

18.

Liczba mieszkańców

8 500 000

Powierzchnia kraju

406 752 km kw.

Stolica

Asuncion