Bundesliga. 12. kolejka

Bayern Monachium i Bayer Leverkusen zgodnie oddalają się od reszty stawki. Mistrzowie Niemiec pokonali na Stadionie Olimpijskim HSV 3:0, a piłkarze Klausa Toppmoelera 2:1 niedawnego lidera z Kaiserslautern. Pierwsi mają już sześć, a drudzy pięć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Borussią Dortmund

HSV bronił się w Monachium, aż w 69. minucie gola strzelił Brazylijczyk Paolo Sergio. Kolejne dwie bramki zdobył Peruwiańczyk Claudio Pizarro, który awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych. Bayern stracił za to paragwajskiego napastnika Roque Santa Cruza, który doznał kontuzji kostki i będzie pauzował osiem tygodni.

- Dawno już tak nie cieszyłem się z trzech punktów jak teraz. Aż nie chce mi się wierzyć, że strzeliliśmy trzy gole tak świetnie broniącej drużynie - przyznał po meczu trener mistrzów Niemiec Ottmar Hitzfeld.

Na BayArena w Leverkusen cały mecz rozegrał Tomasz Kłos. Jego Kaiserslautern objęło prowadzenie po strzale Jeffa Strassera w 18. minucie, ale gospodarze odpowiedzieli dwoma golami i pozostali jedyną niepokonaną drużyną Bundesligi.

Po raz pierwszy w sezonie pełne 90 minut zagrał Jacek Krzynówek, jednak i on, i wszyscy jego koledzy z FC Nuernberg jak najszybciej będą się starali zapomnieć o sobotnim spotkaniu. Występujący bez Polaków Wolfsburg rozgromił ich na własnym boisku aż 5:0. Pod nieobecność Andrzeja Juskowiaka, który pojechał do Monachium do lekarza Bayernu i nie zagra do końca roku, gole zdobywali Brazylijczyk Robson Ponte (dwa), Bułgar Iwan Petrow, Australijczyk Joshua Kennedy i Rumun Dorinel Munteanu. Beniaminek z Norymbergi, który nawet nie potrafił wykorzystać karnego - uderzenie Louisa Gomisa pewnie obronił najstarszy piłkarz Bundesligi 38-letni Claus Reitmeyer - spadł na ostatnie miejsce.

- Ten mecz utwierdził mnie w jednym: ta drużyna nie nadaje się do Bundesligi - przyznał po meczu trener gości Klaus Augenthaler, mistrz świata z 1990 roku. - Nawet nie mam pretensji, zwyczajnie mi żal tych chłopaków. W tej formie już przegrali walkę o utrzymanie w Bundeslidze.

Wyniki 12. kolejki:

BAYERN MONACHIUM - HAMBURGER SV 3:0 (0:0): Sergio (69.), Pizarro (84. i 89.)

BORUSSIA DORTMUND - VFB STUTTGART 1:0 (0:0): Ricken (51.)

SCHALKE 04 GELSENKIRCHEN - 1. FC KOELN 3:1 (1:1): Sand (45. i 82.), Moeller (54.) - Sinkala (37.)

HANSA ROSTOCK - WERDER BREMA 0:1 (0:0): Klasnic (74.)

ST. PAULI - TSV 1860 MONACHIUM 0:3 (0:1): Gibbs (5. samobójcza), Cerny (89.), Haessler (90.)

VFL WOLFSBURG - FC NUERNBERG 5:0 (2:0): Ponte (6. i 30.), Petrov (68.), Kennedy (87.), Munteanu (88.)

BAYER LEVERKUSEN - KAISERSLAUTERN 2:1 (1:1): Ballack (34. i 50. karny) - Strasser (19.)

HERTHA BERLIN - BORUSSIA MOENCHENGLADBACH 3:0 (2:0): Marcelinho 12, Van Burik 29, Preetz 66.

SC FREIBURG - ENERGIE COTTBUS 3:1 (1:1): Iaszwili 32, Tskitishvili 61, But 76 - Kobylański 43

1. Bayern 12 31 30-4

2. Bayer 12 30 31-13

3. Borussia D 12 25 18-8

4. Kaiserslautern 12 25 25-16

5. Schalke 04 12 21 15-13

6. Hertha 12 20 20-17

7. Werder 12 20 17-14

8. Stuttgart 12 18 14-14